2019-11-27 11:22
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Obraz w 8K Ultra HD przesłany na odległość 50 metrów

Obrazek Obraz w 8K Ultra HD przesłany na odległość 50 metrów

Większość kabli służących do przesyłu obrazu nie sięga dalej niż 10 metrów. Wynika to z wielu cech, ale jest nierozerwalnie związane z jakością przekazywania sygnału. A co z sytuacjami, kiedy odległość między źródłem sygnału, a ekranem lub projektorem wynosi znacznie więcej, np. 50 metrów? Nowe kable niemieckiej firmy Delock służą do podłączania urządzeń z interfejsem DisplayPort, takich jak monitory lub telewizory, do źródeł obrazu (komputera lub laptopa). To, co wyróżnia je z tłumu innych, to fakt iż są to aktywne kable optyczne. Daje to ich użytkownikom możliwości, jakich nie mają przy standardowych kablach. Są nie tylko cienkie, ale też mogą bezstratnie przekazywać obraz 8K na dużo większe odległości, np. z 50 metrów?Aktywne kable optyczne Display Port 1.4 firmy Delock pozwalają na transmisję nieskompresowanego sygnału audio i wideo na odległość aż do 50 metrów właśnie - rzecz nieosiągalna dla zwykłych kabli. Podobnie zresztą jak przepustowość, także z najwyższej półki, wynosząca do 32.4 Gb/s.

Pozwala to na przesyłanie obrazu 8K 60 Hz (w przypadku ekranów z obsługą DSC). Producent zaprojektował nowe kable z myślą o profesjonalnych instalacjach np. na potrzeby sal multimedialnych czy systemów digital signage.

Nowe kable optyczne Delock są dostępne w długościach: 20 m (85824), 25 m (85825), 30 m (85826), 40 m (85827) i 50 m (85828). Producent zapewnia, że dzięki wysokiej jakości sygnału oraz możliwości wyboru długości z dość szerokiego grona opcji, sprawdzą się doskonale przy realizacji większych projektów multimedialnych.

Cena aktywnych kabli optycznych Delock DisplayPort zaczyna się od około 1200 PLN.

Obraz w 8K Ultra HD przesłany na odległość 50 metrów

Źródło: Info Prasowe / DelockKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.