2017-05-10 22:58
Autor: Łukasz Wieczorek (djluke)
8

Pół miliarda aktywnych urządzeń z Windows 10

Obrazek Pół miliarda aktywnych urządzeń z Windows 10

Co byśmy nie pisali i nie myśleli o Windows 10 oraz sposobie czy formie jego wprowadzania na rynek to aktualnie już 500 milionów urządzeń na świecie aktywnie z niego korzysta. Czy to dużo? Niby tak, ale Microsoft chwalił się przy premierze, że do 2018 roku będzie dysponował miliardem urządzeń z najnowszymi Okienkami, tymczasem od października ubiegłego roku doszło im zaledwie 100 milionów nowych klientów, a to kropla w morzu potrzeb chciałoby się rzec. Dlatego MS zrewidował ostatnio swoje prognozy sugerując, że będzie potrzebował nieco więcej czasu do osiągnięcia swego ambitnego planu...
A czy wy macie już Windows 10 na swoim urządzeniu?

Źródło: wccftech
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Ja mam...

  ...i to na kilku urządzeniach. Na jednym wersja Insider Preview na pozostałych regularna, nie narzekam, wszystko śmiga nawet na starszawym sprzęcie. Trzeba oczywiście poświęcić chwilkę na dokonfigurowanie wszystkiego ale to tak jak z każdym systemem.

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Opór jaki stawiła szeroka publiczność przydał się na coś. Okazuje się że można wymienić sprzęt, a nadal mieć legalnego Windowsa 10. Szpiegowanie nie jest takie złe jak się początkowo wydawało, a reklam jeszcze nie ma. Zaraz ktoś powie że co ma opór przed przechodzeniem na Win 10 z tym co napisałem? Pewności nie mam, ale stary jestem, to widzę związek. :-P
  Niemniej Win 10 to ogromny przełom w systemach Microsoftu, porównywalny do rewolucji Win 2000 / XP.
  Zaryzykuję twierdzenie że to najlepszy system tej firmy. Jednak czasy dla Microsoftu są ciężkie. Licząc tylko prywatne urządzenia w domu mam 2 na Windows 10 i 2 na Androida. Monopol zniknął jak sen złoty. Odnoszę wrażenie że i tak mam nadreprezentację Windowsa w domu. U rodziny i znajomych Windows z reguły ma sporo  mniejsze udziały.

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Mam na wszystkich 3 kompach w domu i jednym w pracy :) .
  Żona się upiera i na lapku trwa przy 7 Pro.  Na blaszaku już nie ma wyjścia i ujeżdża dychę :) .

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  No ja mam również na 3 kompach w domu. Również uważam, że jest to chyba najlepszy wypust Okienek w historii.

 5. Avatar nic wiadomość nic
  Seven forever...

  a ja nie ma na żadnym z 5 podelgających mojej opiece :D

 6. Avatar nic wiadomość nic
   

  Stacjonarka i Tablet z Win 10. Jestem w pełni zadowolony.

 7. Avatar nic wiadomość nic
   

  Skynet się narodzi przez ten Win10

 8. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @rolandwally83

  To tajemnica jest. :ninja:Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.