2020-06-03 18:02
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Patriot zapowiada zewnętrzny dysk SSD PCIe USB typu C

Obrazek Patriot zapowiada zewnętrzny dysk SSD PCIe USB typu C

Uznany producent pamięci masowej, firma Patriot, zaprezentował nową generację przenośnego nośnika półprzewodnikowego. Mowa tu o zewnętrznym dysku PXD M.2 PCIe Type-C External SSD, który jest rozwiązaniem łączącym zalety pendrive’a USB 3.2 i wysokowydajnego dysku bazującego na interfejsie PCIe. PXD wyposażony jest w najnowszy kontroler PCIe Gen3x4, wspiera standard SuperSpeed USB oferujący obsługę prędkości dochodzących do 10 Gb/s i nowoczesny interfejs USB 3.2 Type-C. Zewnętrzne dyski borykają się z problemami w ramach wydajności, przez co zarówno przenośne HDD, jak i tradycyjne nośniki typu flash, są przeważnie bezużyteczne w zastosowaniach wymagających transferu dużej ilości danych.Producenci treści wideo i profesjonaliści z branży IT wymagają szybszych i bardziej efektywnych rozwiązań, takich jak nowy produkt Patriota. PXD M.2 PCIe Type-C External SSD jest czymś pomiędzy wewnętrznym i zewnętrznym dyskiem SSD, łącząc nowoczesny kontroler PCIe Gen3x4 z interfejsem USB 3.2, co zaowocowało najlepszym nośnikiem dla profesjonalistów.

Dysk Patriot PXD bazuje na popularnym złączu USB 3.2 typu C i posiada w zestawie dwa kable, tj. USB typu C do USB typu A oraz USB typu C do USB typu C, co zapewnia mu szeroką kompatybilność z najnowszymi komputerami PC, laptopami czy MacBookami. Z racji tego, że podobnie jak każdy inny nośnik USB, jest to urządzenie typu plug and play, wystarczy je podpiąć do sprzętu i jesteśmy gotowi do działania.

Smukła kompaktowa obudowa PXD wykonana jest z aluminium i doskonale absorbuje wstrząsy, dzięki czemu nie musimy obawiać się o wytrzymałość dysku w trakcie podróży i jego przenoszenia. Co więcej, ten mierzy tylko 10 x 3 cm i waży zaledwie 35 gramów, przez co idealnie nadaje się dla osób, które potrzebują zewnętrznego nośnika o niewielkich rozmiarach, zapewniającego superszybkie transfery z sekwencyjną prędkością odczytu i zapisu danych na poziomie 1000 MB/s .

Patriot PXD to odpowiedni wybór również dla użytkowników, którzy znajdują się w ciągłym ruchu oraz potrzebujących mobilnego dysku w kompaktowej formie w domowych warunkach. Produkt ten świetnie sprawdzi się w przypadku rozszerzenia pamięci wewnętrznej konsol, takich jak PlayStation 4 czy Xbox One oraz przechowywania filmów i muzyki. Poza tym, jest to idealna opcja dla osób, które potrzebują pojemnego i wydajnego nośnika do PC czy komputera Mac.


Dysk Patriot PXD dostępny będzie w trzech pojemnościach: 512 GB, 1 TB i 2 TB. Producent udziela na ten produkt 3-letniej gwarancji. Dostępność w sklepach planowana jest od 12 czerwca, a ceny powinny sukcesywnie spadać wraz z kursem dolara, a na chwilę obecną prezentują się następująco:

Patriot PXD 2 TB - ok. 1349 PLN
Patriot PXD 1 TB - ok. 799
Patriot PXD 512 GB- ok. 499


PXD M.2 PCIe Type-C External SSD
• Nowoczesny kontroler PCIe Gen3x4
• Prędkość do 10Gbit/sec
• Najnowszy interfejs USB 3.2 Type-C
• Solidna obudowa wykonana z aluminium
• Waga: 35g
• Temperatura pracy: 0 ~ 70°C
• Pobór energii: Pełny: 2.5W S4:0.06W
• W zestawie kable Type-C do Type-C, Type-C do Type-A
• Sekwencyjny odczyt (ATTO): do 1000MB/s
• Sekwencyjny zapis (ATTO): up to 1000MB/s
• Sekwencyjny odczyt (CDM): up to 1000MB/s
• Sekwencyjny zapis (CDM): up to 1000MB/s

Patriot zapowiada zewnętrzny dysk SSD PCIe USB typu C

Źródło: Info Prasowe / PatriotKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.