2017-12-01 14:10
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Philips 328P6AUBREB - 32-cale, HDR i USB-C w przystępnej cenie

Obrazek Philips 328P6AUBREB - 32-cale, HDR i USB-C w przystępnej cenie

Philips 328P6AUBREB to nie tylko duża przekątna, rozdzielczość QHD i dobre odwzorowanie barw dzięki 10-bitowej matrycy IPS. To również połączenie dwóch nowych rozwiązań na rynku monitorów: technologii obrazu HDR oraz możliwości dokowania laptopa poprzez złącze USB-C. Nowy monitor marki Philips docenią hobbyści fotografii i montażu wideo. 10-bitowa matryca IPS o przekątnej 32 cali i rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli wyróżnia się szeroką przestrzenią barw – 1,07 mld kolorów (pokrywa 99% palety Adobe RGB). Dodatkowo oferuje wsparcie dla przyszłościowej technologii HDR (High Dynamic Range), pozwalającej na wyświetlanie obrazów prezentujących się bardziej naturalnie dla ludzkiego oka.Jasność podświetlenia ekranu w monitorze Philips 328P6AUBREB wynosi 450 cd/m², a typowy współczynnik kontrastu to 1200:1. Czas reakcji matrycy to 4 ms (GtG). Monitor wspiera dwa rozwiązania, które ograniczają zmęczenie wzroku związane z długotrwałą pracą przed ekranem. Pierwsze z nich to technologia Flicker-Free, redukująca migotanie wyświetlacza. Drugim jest natomiast tryb LowBlue, ograniczający emisję niekorzystanie wpływającego na wzrok niebieskiego światła.

Philips 328P6AUBREB, podobnie jak pozostałe modele z linii P, wyposażony jest w ergonomiczną podstawę SmartErgoBase. Umożliwia ona precyzyjne ustawienie urządzenia dzięki regulacji wysokości i pochylenia ekranu w bardzo szerokim zakresie. Dodatkowo podstawa posiada obrotnicę, a ekran można przekręcić o 90 stopni (tryb pivot), co przydaje się przy pracy z dokumentami i stronami WWW. Podstawę można zdemontować, a sam monitor umożliwia montaż w systemie VESA, co może być przydatne przy budowie stanowisk wyposażonych w dwa lub więcej ekranów.

Monitor dzięki złączu USB-C (3.1 Gen 2) umożliwia szybkie i wygodne dokowanie laptopa – model 328P6AUBREB sprawdzi się więc zarówno w biurze jak i gabinecie. Zastosowanie USB-C daje liczne korzyści, związane z wykorzystaniem jednego kabla do przesyłania obrazu, dźwięku, multiplikacji portów USB oraz transmisji danych pomiędzy komputerem a monitorem. Dodatkowo podłączony do monitora laptop może być zasilany poprzez port USB-C.

Nowy monitor wyposażony jest także w złącza: VGA, HDMI 2.0 oraz DisplayPort 1.2. W urządzenie został także wbudowany hub USB 3.0 z trybem szybkiego ładowania oraz moduł sieciowy z gniazdem Ethernet. Philips 328P6AUBREB dysponuje głośnikami stereofonicznymi o mocy 2 x 3W, ale daje również możliwość dyskretnego podłączenia słuchawek do dedykowanego wyjścia audio.

Cena i dostępność
Philips 328P6AUBREB zadebiutuje na rynku w styczniu 2018 roku. Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora została ustalona na poziomie 2099 PLN.


Philips 328P6AUBREB - 32-cale, HDR i USB-C w przystępnej cenie

Philips 328P6AUBREB - 32-cale, HDR i USB-C w przystępnej cenie

Philips 328P6AUBREB - 32-cale, HDR i USB-C w przystępnej cenie

Źródło: Info Prasowe / Philips
  1. Avatar nic wiadomość nic
     

    Trochę dyskusyjna ta przystępna cena. Ponad 2 lata temu kupiłem za takie same pieniądze niemal identycznego BENQ BL3200. Tak więc, żadna rewelacja.

  2. Avatar nic wiadomość nic
     

    Nawet na tą chwilę taniej kupię AOC U3277FWQ z matrycą MVA o rozdzielczości 4K. Philips to w ogóle ma te ceny z kosmosu. Niby ma pivot ale to nie usprawiedliwia takiej ceny.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.