2019-12-19 16:52
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

Pierwszy telewizor 8K LG NanoCell już w sprzedaży

Obrazek Pierwszy telewizor 8K LG NanoCell już w sprzedaży

Najbardziej zaawansowany i największy z modeli linii LG NanoCell, 75-calowy telewizor 75SM9900PLA jest już dostępny w LG Premium Brand Store w Warszawie. Poza flagowymi cechami linii LG NanoCell, takimi jak dokładne odwzorowanie kolorów, głęboka czerń, szerokie kąty widzenia czy niezwykle smukła ramka, model ten zapewnia fantastyczny obraz w rozdzielczości 8K. Telewizor LG NanoCell 8K zapewnia prawdziwą rozdzielczość 8K, przewyższającą surowe międzynarodowe normy. O dobrej rozdzielczości świadczy nie tylko liczba pikseli, ale również modulacja kontrastu. Im jest ona większa tym lepsza będzie jakość obrazu.Według renomowanej organizacji ICDM (Międzynarodowy Komitet ds. Metrologii Obrazu) modulacja kontrastu podczas definiowania rozdzielczości musi wynosić przynajmniej 50%. W przypadku LG NanoCell 8K wyniosła ona aż 88%, dzięki czemu telewizor zapewnia użytkownikom niezwykle szczegółowy obraz i kontrast, a także doskonałe odwzorowanie kolorów w najwyższej dostępnej rozdzielczości

Na jakość obrazu wpływają również wykorzystywane w technologii LG NanoCell nanocząsteczki oczyszczające kolory i zapewniające żywszy, a tym samym bardziej realistyczny obraz w rozdzielczości 8K. Za głęboką czerń, większy kontrast, a tym samym bardziej szczegółowy obraz odpowiada zaawansowana technologia przyciemniania lokalnego zoptymalizowana pod kątem rozdzielczości 8K. Inteligentny procesor Alpha 9 drugiej generacji analizuje natomiast jakość obrazu i optymalnie dostosowuje ją do rozdzielczości 8K. Treści 2K lub 4K skalowane są do niezwykle realistycznej jakości 8K, zwiększając ilość widocznych detali.

Kąt widzenia ma tym większe znaczenie, im większy jest ekran na który patrzymy. LG NanoCell 8K, mający przekątną ekranu 75 cali, zachowuje precyzję odwzorowania kolorów bez względu na miejsce, z którego będziemy oglądać wyświetlane na nim treści. Dzięki tej właściwości ekranów LG NanoCell fantastyczną jakością obrazu może się cieszyć nawet bardzo liczna rodzina czy duża grupa zaproszonych znajomych, a pojedynczy widz nie musi obawiać się oglądania treści patrząc pod dużym kątem.

elewizor LG NanoCell 8K jest już dostępny w Warszawie w pierwszym w Europie LG Brand Store w Domu Mody Klif, a jego cena została ustalona na 25 999 PLN.


Pierwszy telewizor 8K LG NanoCell już w sprzedaży

Pierwszy telewizor 8K LG NanoCell już w sprzedaży

Pierwszy telewizor 8K LG NanoCell już w sprzedaży

Pierwszy telewizor 8K LG NanoCell już w sprzedaży

Źródło: Info Prasowe / LG
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Biorę dwa albo trzy a co tam w kuchni też sobie zamontuję. Rozwalają mnie te ceny na nowości. 

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Projektory 8K są jeszcze droższe np. JVC DLA-RS 3000 za 79 900,00 zł.

  W sklepach nadal można spotkać w dużych ilościach DVD (format z 1995 r.), które źle wyglądają na TV HD 1080p oraz 4K. Filmów 8K na płytach Blu-Ray to ciężko znaleźć w sklepach, a 4K na dobre się jeszcze nie zagościły na rynku sprzedaży z wyjątkiem TV 65", które nie stanowią dziś problemu cenowego, aby mieć je w domu. Nie wiem czy stacje tv nadają w 8K, które można odebrać na platformach cyfrowych. Są jeszcze filmy 8K na YouTube. 

  Nowość zawsze sporo kosztuje. Wystarczy sobie przypomnieć jak to było z wprowadzeniem HDTV i pierwszymi telewizorami plazmowymi oraz LCD.

 3. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Będę bronił 8K. W odróżnieniu od 3D, powiększanie rozdzielczości ma sens, daje na prawdę widoczne efekty i daje gwarancję, że nie kupimy technologicznej "ślepej uliczki". Co prawda nie kupię sobie teraz takiego telewizora. Niech tam koszt postępu niosą inni. :-P Na razie musi mi się zużyć plazma Panasonica HullHD. \"\lol\"
  Niemniej następny główny monitor komputera będzie już 4K, nawet gdyby to miał być ostatni PC. 
  Natomiast następny telewizor będzie od razu 8K, bo to logiczna ścieżka rozwoju i niczym nie ryzykuję wyprzedzając nieco czas w tym kierunku. Programy FullHD i 4K da się na tym oglądać, a w miarę postępu przepustowości internetu, (klasycznej TV już nie oglądam), materiałów 8K będzie przybywało.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.