2014-10-31 22:24
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
8

Platinet 4w1 - taki trochę inny pendrive...

Obrazek Platinet 4w1 - taki trochę inny pendrive...

Nowy zestaw 4w1 od Platinet to multifunkcyjny niezbędnik do magazynowania i transferu danych pomiędzy urządzeniami mobilnymi, laptopami, komputerami stacjonarnymi oraz aparatami fotograficznymi. Krakowski producent elektroniki po raz kolejny stawia na uniwersalność i po pamięci flash do tabletów, oddaje do dyspozycji miniadapter z końcówką microUSB oraz standardowym złączem USB, w którym ukryto slot na kartę microSD. Dzięki temu adapter zyskuje funkcję pendriva Plug & Play. To pierwszy taki produkt wprowadzony na rynek europejski. W gadżecie 4w1 oprócz miniadaptera z wtyczką microUSB i USB znajdziemy także osobny adapter SD na kartę microSD oraz kartę micro w różnych pojemnościach, która pełni funkcję nośnika pamięci. Przede wszystkim uwalnia od przejściówek i konieczności kopiowania tych samych plików pomiędzy różnymi nośnikami pamięci, a następnie przerzucania ich na poszczególne urządzenia.Do tej pory było to szczególnie uciążliwe przy elektronice pozbawionej gniazda microUSB lub slotu na karty microSD. Taki problem pojawiał się najczęściej przy przegrywaniu zdjęć z aparatu na urządzenia mobilne. Teraz zdjęcia lub inne pliki możemy przenieść bezpośrednio na tablet, laptop lub smartphone korzystając wyłącznie z jednego nośnika – karty microSD, bez konieczności kopiowania danych na komputer. Co istotne, tablet lub smartphone nie musi posiadać slotu na kary micro, a jeśli slot jest zajęty, nie musimy zamieniać kart, ponieważ do dyspozycji mamy jeszcze końcówkę microUSB. Jeśli jednak urządzenie nie posiada portu microUSB, wciąż dysponujemy kartą microSD. Wszystko to zawarto w jednym adapterze nie większym od klucza. Jeśli natomiast posiadamy sprzęt pozbawiony zarówno portu microUSB, jak i slotu kart microSD – cóż, może czas pomyśleć o zmianie urządzenia na nieco bardziej współczesne.

W Platinet 4w1 transfer plików następuje bezpośrednio przez port microUSB lub USB na kartę micoSD. Proces działa w obie strony i pomiędzy wszystkimi urządzeniami na Androidzie lub Windowsie – w całym środowisku urządzeń krąży tylko jeden nośnik z plikam – karta microSD. Adapter SD może więc na stałe pozostać w aparacie, a kartę micro mamy cały czas wsuniętą pod wtyczkę USB i np. przyczepioną do kluczy. Równie sprawnie, jak w przypadku aparatu, dane skopiujemy z tabletu na komputer lub smartphone i odwrotnie. W takim wypadku możemy wykorzystać albo kartę microSD wyciągając ją z USB, albo wykorzystać wtyczkę micro i przegrać pliki - tak jak przy korzystaniu ze zwykłego pendriva do urządzeń mobilnych. Jedynym wymaganiem stawianym przed urządzeniami mobilnymi jest obsługa standardu USB OTG (On-The-Go), ale taką funkcję posiada znaczna większość sprzętu dostępnego na rynku.

Niestety, z nowego rozwiązania nie skorzystają właściciele urządzeń spod znaku iPhone i iPad. Producent sprzętu z nadgryzionym jabłkiem nie wyposaża ich ani w slot kart micro, ani w porty microUSB. Jako pendrive wykorzystają go jednak właściciele Mac-ów.

Gadżet jest niezwykle prosty w obsłudze i jak na tak szeroką funkcjonalność, całkiem niedrogi. Ponadto adapter z wtyczkami USB jest mały (36x15x8mm) i posiada uszko do breloczka lub smyczy. Wykonano go technologii USB 2.0 i po wsunięciu karty microSD pracuje w standardzie Plug & Play.

Zestawy dostępne w pojemnościach 8, 16 i 32GB znajdziemy już za ok.: 29, 49 i 99 zł.

Zestawy objęte są 2-letnią gwarancją, a w skład każdego z nich wchodzą:
karta microSD w o pojemności 8, 16 lub 32GB
adapter SD na karty microSD
adapter z dwiema końcówkami:
- USB z ukrytym portem na karty microSD
- microUSB


Platinet 4w1 - taki trochę inny pendrive...

Platinet 4w1 - taki trochę inny pendrive...

Platinet 4w1 - taki trochę inny pendrive...

Platinet 4w1 - taki trochę inny pendrive...

Platinet 4w1 - taki trochę inny pendrive...

Źródło: Info Prasowe / Platinet
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  W sumie całkiem przydatna rzecz :D

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  na pewno sprawdzę to 

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Fajne ale jak ktoś ma w kompie wbudowany czytnik kart sd to niezbyt użyteczne. Za 100 zł już spokojnie można dostać microSD 64 GB razem z adapterem, a te są teraz w większości urządzeń mobilnych. Ja mam już na stałe włożony adapter SD na microSD do czytnika w lapku i jak potrzebuje przerzucić coś na telefon czy tablet to tylko wyjmuję kartę z niego i kładę do adaptera.

 4. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Czasem manewrowanie kartą jest mniej wygodne, czasem chodzi o przeniesienie danych z czyjegoś smartfona... Nie można odmówić użyteczności temu gadżetowi w sumie.

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  Szkoda że micro nie jest zabezpieczone, bo razem z kluczami w kieszeni/torbie pewnie długo nie wytrzyma.

 6. Avatar nic wiadomość nic
  @elkoos

  ale ten plastik po środku chyba da się tak przekręcić z tego co widzę ... a jesli nie no to rzeczywiście jest to pomyłka lekka

 7. Avatar nic wiadomość nic
   

  Z tego co widzę na zdjęciach, końcówka plastikowa ma zabezpieczyć jedną stronę, zgodnie z rozmiarem, duże USB, w które wkładasz kartę MicroSD :) Dlatego napisałem, że szkoda że nie pomyśleli o dwustronnym zabezpieczeniu. 

 8. Avatar nic wiadomość nic
  Nie polecam

  Mam zestaw 3w1 tej firmy i nie polecam. Przelotka z microSD na usb jest tandetna - przy kopiowaniu plików zwyczajnie znika z systemu. Jeśli chodzi o samą kartę microSD na razie zastrzeżeń nie mam (szczególnie w cenie 19zł za 8GB).Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.