2017-03-24 12:34
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

Potłukłeś iPhone’a 7 lub 7 Plus? Nie płacz...

Obrazek Potłukłeś iPhone’a 7 lub 7 Plus? Nie płacz...

Statystycznie iPhone jest uszkodzony już po 10 tygodniach od zakupu. Jedne z najczęstszych usterek dotyczą ekranów, które są wyjątkowo wrażliwymi elementami telefonu. W odpowiedzi na te problemy GoRepair wprowadził do oferty nową usługę. Serwis naprawia pęknięte szybki – bez wymiany wyświetlacza - w najnowszych modelach iPhone’a - 7 i 7 Plus. Refabrykacja, czyli alternatywny sposób naprawy uszkodzonych ekranów nie jest tak popularny, jak wymiana całego modułu. Ta metoda naprawy jest bardziej skomplikowana, ale również dużo tańsza - nawet o 50%. Jeżeli w telefonie uszkodzona jest tylko szybka, a sam wyświetlacz działa bez zarzutu, warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie.Metoda ta polega na rozwarstwieniu ekranu. Wymieniany jest tylko uszkodzony element, czyli pęknięta szybka zewnętrzna. Dzięki temu w urządzeniu pozostaje oryginalny wyświetlacz, montowany przez producenta. Szczególne znaczenie ma to przy ekranach o wysokiej jakości, takim jak Retina HD w iPhone 7. Rozwiązanie to pozwala uniknąć ryzyka, że nowy wyświetlacz będzie gorszej jakości, co w przypadku często stosowanych zamienników jest właściwie nieuniknione.

Koszt refabrykacji ekranów w GoRepair wynosi tylko 545 PLN dla iPhone 7 i 595 PLN dla iPhone 7 Plus.


Potłukłeś iPhone’a 7 lub 7 Plus? Nie płacz...

Źródło: Info Prasowe / GoRepair
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Faktycznie taniocha 6 stów za wymianę szybki. 

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @sdavid

  No fakt... Tyle kosztowała wymiana całego wyświetlacza w Lumii (z ubezpieczeniem dałem 10% ceny, czyli 60 PLN), no ale wiesz, to iPhone :-P

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @SlawoyAMD

  Te "tylko" 545 zł, to przecież cena nowego Xiaomi Mi4c, który sprawuje się niemal idealnie (brak jednego pasma czasami denerwuje), a w newsie przecież chodzi o wymianę jedynie szybki w telefonie. Miłe, nie powiem. Tzn. to raczej nie dla przeciętnego Polaka.

  Rok temu, za całą przednią część obudowy Meizu MX4 Pro z ekranem IPS o rozdzielczości QHD 1536x2560 (bo się uszkodził ekran wewnątrz od upadku) zapłaciłem 180 zł, a przełożenie zawartości okazało się dziecinnie proste (jedynie naście śrubek).

  Teraz potrzebowałem DualSIM i koszt Xiaomi Mi5 64GB to zaledwie dwukrotność tej ceny "okazyjnej" ceny wymiany szybki w iPhone, a Mi5 jest naprawdę więcej niż wystarczający na parę lat.  No ale skoro tysiące Polaków wypompuje z Polski kasę np. Niemcom, kupując ich luksusowe samochody, nie wiem po co, bo przecież za 10 lat nie będą one prawie nic warte, zamiast zainwestować te pieniądze w rodzimy przemysł, lub nieruchomości, które podkupują nam i Niemcy i Żydzi, to zakup iPhone za 4000-5000 + szybki za 550 zł nie robi wielkiej różnicy, choć głupota pozostaje nadal głupotą, bo statystycznie żyjemy ponad stan.

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  Kiedyś w Szajsungu S3 Mini wymiana całego wyświetlacza razem z obudową kosztowała w autoryzowanym serwisie 360zł.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.