2019-11-15 14:40
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Premiera nowej serii wentylatorów PC od CORSAIR

Obrazek Premiera nowej serii wentylatorów PC od CORSAIR

CORSAIR wprowadził do sprzedaży nową serię wentylatorów z podświetleniem LED RGB – iCUE QL RGB PWM. Premierowe produkty, dostępne w rozmiarach 120 i 140 milimetrów, oferują jeszcze więcej podświetlenia wewnątrz obudowy dzięki 34 indywidualnie adresowanym diodom LED RGB. Seria QL RGB pojawiła się na rynku w kilku różnych wariantach opakowań do wyboru: pojedyncze wentylatory lub paczki po dwa i trzy produkty w zestawie z kontrolerem Lighting Node CORE, który wraz z oprogramowaniem CORSAIR iCUE odpowiadają za zarządzanie całym środowiskiem podświetlenia LED RGB.iCUE QL RGB PMW w dniu premiery to zdecydowany lider na rynku wentylatorów PC oferujących pełne podświetlenie LED RGB. Najnowszy produkt CORSAIR, w porównaniu do rozwiązań konkurencji, zapewnia użytkownikom komputerów osobistych możliwie najwięcej adresowanych diod LED oraz opcji doboru podświetlenia i gwarantuje najjaśniejszy poziom iluminacji. Specjalne, wewnętrzne i zewnętrzne pierścienie LED-owe generujące podświetlenie z przodu i z tyłu wentylatora sprawiają, że efekty wizualne widoczne są pod dowolnym kątem.

Nie ma znaczenia, czy użytkownik wykorzysta produkt do wypychania gorącego powietrza z wnętrza obudowy, czy zasysania chłodu spoza konstrukcji – RGB zachwyci niezależnie od sposobu montażu sprzętu. Dodatkowo, półprzezroczyste łopatki wentylatora pozwalają bez problemu przenikać podświetleniu LED RGB, a trwała, aluminiowa konstrukcja zastosowana po obu stronach produktu dodatkowo podkreśla oszałamiający wygląd QL RGB.

Lighting Node CORE, najnowszy kontroler do zarządzania podświetleniem RGB stworzony przez kalifornijskiego producenta, umożliwia bezpośrednie podłączenie aż do sześciu identycznych wentylatorów CORSAIR bez konieczności wykorzystywania dodatkowego huba, co pozwala zmniejszyć ilość przewodów w obudowie do minimum. W przypadku zastosowania 6 produktów z serii QL RGB, użytkownik może uzyskać nadzwyczaj zaawansowane iluminacje dzięki aż 204 diodiom LED. Kompaktowy Lighting Node CORE łączy się z komputerem za pomocą przewodów USB i SATA. By w pełni cieszyć się możliwościami kontrolera i wentylatorów, należy zainstalować oprogramowanie iCUE, które pomoże niemalże dowolnie dostosować kolor i rodzaj efektów LED-ów oraz stworzyć niebywałe, zintegrowane środowisko dla wszystkich produktów CORSAIR.

iCUE QL RGB PMW są dostępne w dwóch wersjach do wyboru: 120 i 140 milimetrów. Prędkość obrotu wentylatorów to odpowiednio 1500 RPM oraz 1250 RPM. Premierowy sprzęt CORSAIR, dzięki wbudowanym, gumowym tłumikom drgań, utrzymuje niski poziom hałasu nawet przy maksymalnym obciążeniu wentylatorów – zaledwie 26 dBa przy 1500 obr./min. W celu swobodnego i precyzyjnego zarządzania PWM należy zastosować kontroler iCUE Commander PRO (sprzedawany osobno) lub wykorzystać 4-pinowe złącza znajdujące się na płycie głównej. QL RGB sprzedawane są w czterech wariantach opakowań: pojedynczo bez kontrolera (120/140mm) oraz w dwupaku (140mm) i trójpaku (120mm) w zestawie z Lighting Node CORE.

Wentylatory z serii iCUE QL RGB PMW pojawią się na polskim rynku do końca listopada br. Premierowe produkty kalifornijskiego producenta są objęte dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firmy CORSAIR. Sugerowane ceny detaliczne na polski rynek:
1) iCUE QL120 RGB, produkt pojedynczy – 129 PLN
2) iCUE QL120 RGB, trójpak z Lighting Node CORE – 449 PLN
3) iCUE QL140 RGB, produkt pojedynczy – 159 PLN
4) iCUE QL140 RGB, dwupak z Lighting Node CORE – 399 PLN
Premiera nowej serii wentylatorów PC od CORSAIR

Premiera nowej serii wentylatorów PC od CORSAIR

Premiera nowej serii wentylatorów PC od CORSAIR

Źródło: Info Prasowe / CorsairKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.