2018-02-28 16:50
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

ProLite E2783QSU – 27-calowe centrum multimediów

Obrazek ProLite E2783QSU – 27-calowe centrum multimediów

Najnowszy monitor firmy iiyama – model ProLite E2783QSU – to idealne urządzenia dla wszystkich wymagających użytkowników domowych, poszukujących nowoczesnego wyświetlacza do szeroko rozumianych zastosowań multimedialnych. Wysoka rozdzielczość (WQHD) oraz czas reakcji na poziomie 1 milisekundy sprawiają, że monitor doskonale sprawdzi się w grach i podczas oglądania filmów. ProLite E2783QSU wyposażono w matrycę TN o przekątnej 27” (68.5 cm) i rozdzielczości 2560 x 1440 punktów (proporcje 16:9). Urządzenie oferuje jasność typową na poziomie 350 cd/m², kontrast statyczny 1000:1 (kontrast ACR: 12M:1) i czas reakcji wynoszący 1 milisekundę.Taka specyfikacja czyni to urządzenie wręcz idealnym rozwiązaniem do prezentowania najróżniejszych dynamicznych scen, zarówno podczas grania, jak i oglądania filmów czy relacji sportowych – krótki czas reakcji sprawia, że użytkownik nie musi obawiać się wystąpienia tzw. efektu smużenia (czyli nienadążania ekranu z wyświetlaniem obrazu przy szybko zmieniających się klatkach).

Rozmiar ekranu również idealnie wpasowuje się w potrzeby wymagających użytkowników domowych – 27” to na tyle dużo, by komfortowo oglądać film czy mecz, wygodnie pracować z kilkoma aplikacjami, czy chociażby mieć jednocześnie podgląd kilku stron w Wordzie.

Urządzenie zostało również wyposażone w szereg technologicznych udogodnień. O wzrok użytkownika dbają funkcje Flicker-free (niwelująca migotanie ekranu) oraz redukcji niebieskiego (najbardziej szkodliwego dla oczu) światła, zaś funkcje Overdrive i ACR (Advanced Contrast Ratio) odpowiadają za zapewnienie najwyższej jakości obrazu (poprawiają one, odpowiednio, ostrość oraz kontrast). Trzy wejścia sygnału (DVI/HDMI/DisplayPort) i hub USB 3.0 gwarantują kompatybilność z najnowszymi komputerami PC i laptopami.

Monitor ma też wbudowane głośniki (2x2W), wyjście słuchawkowe, otwory montażowe zgodne ze standardem VESA oraz złącze Kensington-lock.

Sugerowaną cenę detaliczną brutto monitora ustalono na 1099 PLN.

ProLite E2783QSU – 27-calowe centrum multimediów

ProLite E2783QSU – 27-calowe centrum multimediów

ProLite E2783QSU – 27-calowe centrum multimediów

Źródło: Info Prasowe / iiyama
  1. Avatar nic wiadomość nic
     

    TN... toż to masakra.

  2. Avatar nic wiadomość nic
    @cyclonB

    Każde LCD to masakra. Czekam na OLED albo lepiej na te Samsungowe micro LED, które powinno być znacznie trwalsze. Ale to chyba kwestia nastu lat.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.