2018-09-06 18:04
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
9

Procesory AMD Athlon powracają w nowym wcieleniu

Obrazek Procesory AMD Athlon powracają w nowym wcieleniu

Firma AMD przedstawiła dziś odmienioną rodzinę procesorów AMD Athlon z wbudowanymi układami graficznymi Radeon Vega, która została zoptymalizowana do codziennych zastosowań: AMD Athlon 200GE, Athlon 220GE i Athlon 240GE. Są to modele, które łączą wydajne rdzenie x86 „Zen” 3 z grafiką w architekturze „Vega” i w formie wszechstronnego układu SOC (System-on-Chip) do komputera stacjonarnego, dzięki czemu będzie on responsywny i niezawodny w szeregu zastosowań – od codziennego korzystania z przeglądarki internetowej, przez korzystanie z transmisji wideo, po nawet zaawansowane zadania, jak rozgrywka w jakości HD.Firma AMD ponadto ogłosiła dziś dostępność biznesowej klasy procesorów do komputerów stacjonarnych, tj. Athlon PRO 200GE i 2 generacji Ryzen PRO, która składa się z modeli Ryzen 7 PRO 2700X, Ryzen 7 PRO 2700 i Ryzen 5 PRO 2600 – są to produkty dla rynku komercyjnego, korporacyjnego i sektora publicznego.


Procesor AMD Athlon 200GE z układem graficznym Radeon Vega
Wysoce efektywna architektura „Zen” pozwala procesorowi AMD Athlon 200GE pozostawać chłodnym i cichym podczas pracyi, dzięki czemu stanowi niezawodne rozwiązanie, a jednocześnie wraz z rdzeniem graficznym pozwala też dysponować wystarczającą mocą, aby zapewnić wysoką responsywność i płynność w grach czy filmach HD.

Dodatkowo AMD Athlon 200GE jest w pełni zgodny z istniejącą infrastrukturą AM4, czyli platformą, która oferuje nowoczesne techniki, jak pamięć DDR4, podsystem nośników NVMe, obsługa wyświetlaczy 4K i portów USB 3.1 Gen2 oraz przede wszystkim łatwą ścieżkę modernizacji do wydajniejszych procesorów AMD Ryzen i rozbudowy systemu o zewnętrzne karty graficzne.

Wydajność AMD Athlon 200GE:
• Nawet o 169% większa responsywność niż poprzedniej generacji procesory AMD A6-9500E
• Nawet o 67% wyższa wydajność graficzna i nawet 2-krotnie lepsza efektywność energetyczna niż konkurencja
• Nawet o 84% wyższa wydajność w grach HD niż konkurencja


Procesory AMD Athlon PRO i 2 generacja AMD Ryzen PRO
Procesory AMD PRO zostały zaprojektowane dla biznesu, więc zapewniają niezawodność, ochronę i wydajność, jakiej potrzebują współczesne, wymagające obliczeniowo korporacyjne zadania. Wszystkie procesory z tej rodziny oferują komercyjnej klasy jakość i stabilność, a przy tym stanowią część długo wspieranej platformy i obsługują otwarte standardy zarządzania sprzętem, aby zwiększyć elastyczność w infrastrukturze złożonej z produktów wielu producentów – wszystko to w przystępnej dla biznesu cenie. Na dodatek technologia AMD GuardMI umożliwia znakomitą ochronę na poziomie układu scalonego, która działa od włączenia do wyłączenia i pomaga zabezpieczać system przed rosnącą liczbą zagrożeń.

Te nowe procesory do komputerów stacjonarnych – zarówno Athlon PRO 200GE, jak i 2 generacji Ryzen PRO zapewniają przełomową responsywność w najbardziej wymagających aplikacjach korporacyjnych i wielowątkowych zadaniach.

• Athlon PRO 200GE oferuje:
- Nawet o 19% wyższą wydajność systemu niż konkurencja
- Nawet o 67% wyższą wydajność graficzną niż konkurencja
• Ryzen 7 PRO 2700X oferuje:
- Nawet o 10% wyższą wydajność wielowątkową niż 1 generacji Ryzen 7 PRO 1700X
- Nawet o 24% wyższą wydajność procesorową niż konkurencja
- Nawet o 18% wyższą wydajność w zaawansowanych aplikacjach niż konkurencja


Dostępność
Procesor AMD Athlon 200GE będzie dostępny w ofertach globalnych sprzedawców detalicznych i integratorów systemów od 18 września 2018, a modele 220GE i 240GE powinny pojawić się w 4 kwartale 2018 r.

Procesory AMD Athlon PRO 200GE i 2 generacji Ryzen PRO będą dostępne w systemach największych światowych producentów OEM, jak Dell, HP i Lenovo w zależności od poszczególnych planów produktowych.

Procesory AMD Athlon powracają w nowym wcieleniu

Procesory AMD Athlon powracają w nowym wcieleniu

retyer

Procesory AMD Athlon powracają w nowym wcieleniu

Procesory AMD Athlon powracają w nowym wcieleniu

Procesory AMD Athlon powracają w nowym wcieleniu

Źródło: Info Prasowe / AMD
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Pytanie, czy do celów "biurowych" kupuje się jeszcze komputery stacjonarne? Te co są, będą służyły jeszcze długo. Nawet odgórne, masowe wymiany w korporacjach, są coraz rzadsze, a jak już, coraz częściej kupowane są laptopy. Ruch AMD dobry, ale nieco spóźniony chyba. 

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @kotin

  What? Gdzie kupujecie laptopy? U Janusza? Korporacja stawia na bezpieczeństwo i bezawaryjne działanie, a nie sprzęt mobilny, który jest gorszy pod każdym względem z punktu widzenia IT. I to jest właśnie klient który ma się zainteresować APU. Już widzę jak np w bankach ludzie siedzą przy laptopach.

 3. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @elkoos

  W dużych firmach komputery kupowane są w firmie z którą jest podpisana umowa. Zarówno komputery stacjonarne, czy laptopy. Nie wiem więc czemu jedne z nich miały by być kupowane u Janusza, a drugie u Zenka. Skąd się to wzięło? Na co to ma być argument?
  Po drugie - czy banki to jedyne korporacje? 
  Po trzecie - nawet w bankach jak się wchodzi do pokoju, gdzie załatwiasz sprawy wymagające spokoju, (nawet mi się to zdarzało), to tak. Widziałem laptopy służące jako stanowisko pracy.
  W dużych firmach, notowanych na giełdzie, w których czasem bywałem, tak samo. Im wyższe stanowisko, tym częściej laptop na biurku. Nie mówiąc już o osobach poruszających się miedzy zakładami grupy, wtedy laptop jest regułą.

 4. Avatar nic wiadomość nic
  @elkoos

  Zmartwię cię w moim Korpo, wielkim korpo, wszyscy mają notebooki już od lat. W biurowcu na kilka tyś ludu ciężko wypatrzyć stacjonarkę. Taka instrukcja jak to zrobić:
  Wydajność: Notebook daje radę, jak nie daje dostaje SSD i 8GB RAM i daje radę (nie w korpo nie gra się w BF po LANie)
  Bezpieczeństwo: Notebook zostawiany bez opieki jest przypięty linką. Dysk jest zaszyfrowany.
  Wygoda: Biznesowe wersje notebooków mają opcję wpięcia do stacji dokującej. To sprawia, że w zasadzie notebook jest drugim monitorem, oprócz normalnego 24" klawiatura myszka.
  Pocoto: Korpoludki uwielbiają biegać ze spotkania na spotkanie, biorą ze sobą notebooka, żeby wszystko mieć pod ręką. Korpoludki coraz powszechniej pracują zdalnie (wyjazdy, "home working") ciężko to zrealizować ze stacjonarką.
  A dla IT? Co to za różnica? Lepiej zestandaryzowany sprzęt, który delikwent przyniesie Ci osobiście do naprawy na Twoje biurko? Raczej to lepszy wariant. Awarii sprzętowych nikt przecież nie naprawia w firmie. Korpo nie zatrudnia serwisantów PC. Odsyła do Della czy HP do serwisu i tyle. Pracownikowi daje drugiego notebooka i do roboty.
  Stacjonarki to u jakiegoś Janusza może są bo Janusz zaoszczędzi, kupując HDD 320GB na Allegro i boi się, że notebooka to mu pracownicy wyniosą do domu i zepsują.
  PS: I żeby nie było, prywatnie jestem wielkim fanem stacjonarek. Mam takową w domu i mieć będę dopóki będą sprzedawane części.

 5. Avatar nic wiadomość nic
  @Gakudini

  Jakoś się nie zmartwiłem. Widzę co ma na biurkach większość banków i sporych firm z działki RTV/AGD. Księgowość dużych firm - to samo, sprzęt do pracy lokalnej, stoją stacjonarki, laptopy jako pula 10% do wynoszenia poza firmę celem pracy zdalnej. Do tego, widzę jakie mają umowy na przyszłe lata.

  Trend z laptopami jest fajny, dopóki nie przekalkulujesz strat na tym. To tak samo jak lata temu wyprowadzanie supportu do egzotycznych krajów, a teraz powrót do EU.

  Co do Janusza - to Janusz jako właściciel biznesu. A nie sprzedawca. Zbyt duży skrót myślowy.

 6. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @elkoos

  Janusz? ja? Masz złe informacje, mam nadzieję. \"\lol\"
  PS 
  Żeby nie było, też jestem wielkim fanem stacjonarek, służbowo i prywatnie. :-P

 7. Avatar nic wiadomość nic
   

  Procek jak znalazł do biurowego lapka, na 100% będzie wersja mobilna 15 TDP.

 8. Avatar nic wiadomość nic
  Tu raczej chodzi o polisy bezpieczeńśtwa panujące w dan

  jeśli zezwalają na wyniesienie danych poza siedzibę - będą lapki; jeśli nie - będą stacjonarki.
  Do tego wiele tych "stacjonarek" w korpo to tak naprawdę tylko końcówki, klienty. Podstawowe podzespoły + IO, bez dysku i bez wydajności - bo wszystko zapewnia serwer.

 9. Avatar nic wiadomość nic
  @djluke

  ...w danej firmie (obcięło tytuł bez informacji o tym).Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.