2018-10-07 20:01
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Procesory AMD Ryzen Threadripper 29 października

Obrazek Procesory AMD Ryzen Threadripper 29 października

Firma AMD ogłosiła, że 29 października wprowadzi do sprzedaży dwa kolejne procesory AMD Ryzen Threadripper, których dostępność wcześniej zapowiadano na 4 kwartał 2018 roku – 2970WX i 2920X. Modele te uzupełniają ofertę 2 generacji z rodziny Threadripper zapewniając klientom większą liczbę opcji, aby łatwiej mogli dopasować produkt do swoich potrzeb. Także 29 października zostanie udostępniona nowa wersja Ryzen Master z trybem AMD Dynamic Local Mode dla procesorów Ryzen Threadripper WX. Tryb ten pozwoli zoptymalizować działanie aplikacji tak, aby najbardziej wymagające obliczeniowo wątki były za każdym razem realizowane przez rdzenie z bezpośrednim dostępem do pamięci.Dzięki temu oprogramowanie preferujące szybszy dostęp do RAM automatycznie go otrzyma bez wpływu na działanie programów, które są bardziej zależne od liczby dostępnych rdzeni.

Wartym odnotowania są również poniższe ulepszenia i aktualizacje oprogramowania, ponieważ poprawiają one działanie na procesorach Ryzen Threadripper WX:

Wydajność w grach znacząco się poprawiła przy wykorzystaniu produktów firmy Nvidia. Szczegóły na 13 stronie informacji o wydaniu sterownika 399.24.
Aktualizacja Update 9 do gry Far Cry 5 wyeliminowała problem występujący przy wielu procesorach logicznych (dużej liczbie obsługiwanych wątków). Szczegóły są dostępne tutaj.

Październikowa aktualizacja do Windows 10 (wersja 1809) poza szeregiem udoskonaleń i nowych funkcji wprowadza także ulepszenia w zakresie stabilności w systemach z 64 lub większą liczbą procesorów logicznych (wątków), w tym na procesorach Ryzen Threadripper 2990WX.

Procesory AMD Ryzen Threadripper 29 października

Procesory AMD Ryzen Threadripper 29 października

Procesory AMD Ryzen Threadripper 29 października

Źródło: Info Prasowe / AMD
  1. Avatar nic wiadomość nic
    TDP 250W

    Słabo śledzę teraz rynek PC, ale widzę że u AMD nadal TDP wysokie. Ale nie będę już się pastwił bo patrząc po cenie to najwydajniejsze jednostki. Ale zastanawia mnie czy oni dodają do tego jakieś Box-owe chłodzenie? Jak ono wygląda?

  2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
    @BartekW

    Nie pamiętam już szczegółów, bo sprawa była sprzed paru lat, ale wskazania wartości TDP podawane przez AMD, a Intela trochę się różniły. AMD podawało zawsze maksymalną wartość Thermal Design Power, natomiast Intel podawał uśrednioną... Nie wiem, czy już ktoś to objął jakąś normą, ale nic o tym nie słyszałem...Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.