2020-07-01 12:16
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Słuchawki douszne Creative SXFI TRIO

Obrazek Słuchawki douszne Creative SXFI TRIO

Creative Technology zaprezentował nowe słuchawki douszne Creative SXFI TRIO. Są to pierwsze słuchawki producenta ze złączem USB-C. Słuchawki zasilane są przez port USB-C a za jakość dźwięku odpowiada umieszczony na kewlarowym kablu, cyfrowy wzmacniacz z procesorem UltraDSP. Mikroprocesor ten, odpowiedzialny jest również za działanie wielokrotnie nagradzanej technologii holografii dźwięku Super X-FI. Słuchawki posiadają umieszczony na kablu mikrofon MEMS o paśmie przenoszenia 100Hz do 10KHz. Twoje rozmowy telefoniczne będą wyjątkowo czyste i nabiorą nowego spojrzenia na komunikację głosową. Przy włączonej technologii Super X-FI, będziesz słyszał swojego rozmówcę jakby siedział razem z Tobą w jednym pokoju. Każda ze słuchawek posiada potrójne przetworniki, które pracują w paśmie 8Hz do 30KHz.Za czystość i szczegółowość tonów wysokich odpowiada przetwornik z kotwicą zrównoważoną. Za średnie pasmo odpowiada drugi przetwornik z kotwicą zrównoważoną dla zapewnienia szerokiej sceny i czystego naturalnego wokalu. Za niskie, realistyczne i bogate tony odpowiada 10mm przetwornik dynamiczny z biocelulozy.

Ciesząca się uznaniem cenionych dziennikarzy z CNET, PCWorld i nagrodzona 23 nagrodami CES „Best-of” w 2019/2020 r. Technologia Super X-Fi odwzorowuje wrażenia słuchowe płynące z wysokiej klasy zestawu wielogłośnikowego i powtarza te same rozległe doświadczenia w słuchawkach z identyczną głębią, szczegółowością, realizmem i czystością dźwięku. Nie jest to tylko technologia dźwięku przestrzennego 3D. Potęga Super X-Fi polega na możliwości reprodukcji naturalnej, realistycznej holografii dźwięku, która pasuje do Twojego profilu słuchowego, aby zapewnić pełne doświadczenie sceny dźwiękowej. Technologia Super X-FI jest cały czas ulepszana. Obecnie jest to już druga generacja, a na horyzoncie widać już trzecią. Super X-Fi to nie tylko holograficzny dźwięk dla muzyki. Doznania odsłuchu znacznie zmienią się również w przypadku filmów oraz gier. Mowa tutaj zarówno o posiadaczach PC/MAC, Sony PlayStation 4 i Nintendo Switch.

echnologia Super X-FI działa w przypadku treści pochodzących z mediów streamingowych takich jak , Netflix, iTunes i również Amazon Prime Video! Nie trzeba martwić się o zapisywanie mediów w specjalnym folderze, wykonywanie konwersji pliku ani zaprzątać głowy dodatkowymi ustawieniami. Wystarczy utworzyć profil Super X-Fi za pomocą aplikacji SXFI App i już można cieszyć się holograficznym dźwiękiem.

Korzystając z aplikacji SXFI App dostajemy możliwość ustawienia słuchawek pod własne upodobania dźwiękowe. Wystarczy skorzystać z wbudowanego equalizera, który posiada gotowe presety, lub skorzystać z ustawień manualnych.

Zupełną ciekawostką i wielki plusem dla słuchawek Creative SXFI TRIO to bez wątpienia zastosowanie kevlarowego kabla klasy OFC. W kablu zastosowano najlepszej jakości materiały takie jak miedź beztlenowa, aluminium i kevlar. Kabel jest dodatkowo wykończony nylonowym oplotem zapewniającym maksymalną elastyczność. Zastosowane materiały mają za zadanie bezstratnie przenosić dane cyfrowe z wysoką prędkością, aby maksymalnie wykorzystać potencjał słuchawek SXFI TRIO.

Creative SXFI TRIO posiadają wbudowaną autorską technologię izolacji akustycznej, która ma za zadanie poprawić doznania odsłuchowe i w dużym stopniu zmniejszyć niechciane hałasy otoczenia. Do tego producent dodaje aż 6 par wkładek dusznych (różne rozmiary) by dostosować słuchawki pod siebie, poprawić jakość dźwięku lub wspomóc izolację akustyczną otoczenia.

Słuchawki zaprojektowano tak, aby były w pełni zgodne z telefonami z USB-C z systemem Android, na przykład serii Google Pixel.
Niektóre telefony wykazują częściowo kompatybilność z SXFI TRIO i mogą w ograniczony sposób obsługiwać funkcję mikrofonu:
• W większości telefonów firmy Samsung zaimplementowano standard USB-C w inny sposób niż w standardzie Android, przez co mogą wykazywać problemy z kompatybilnością. Pozostaje to bez wpływu na funkcję odtwarzania muzyki.
• Słuchawki SXFI TRIO nie są kompatybilne z IPhone’ami i starszymi telefonami z USB Micro-B.

Słuchawki Creative SXFI TRIO kosztują 659 PLN. Kupisz je w oficjalnym sklepie Creative na stronie www.creative.com.

Słuchawki douszne Creative SXFI TRIO

Słuchawki douszne Creative SXFI TRIO

Słuchawki douszne Creative SXFI TRIO

Słuchawki douszne Creative SXFI TRIO

Słuchawki douszne Creative SXFI TRIO

Słuchawki douszne Creative SXFI TRIO

Źródło: Info Prasowe / CreativeKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.