2018-01-24 13:06
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

SAPPHIRE uzupełnia serię PULSE o kartę Radeon RX Vega 56

Obrazek SAPPHIRE uzupełnia serię PULSE o kartę Radeon RX Vega 56

Firma SAPPHIRE Technology rozszerza linię kart graficznych PULSE o model PULSE Radeon RX Vega 56. Karta została zaprojektowana tak, aby zapewnić możliwie dobry stosunek ceny do wydajności. Podstawą nowej karty SAPPHIRE jest układ RX Vega 56 z 3584 procesorami strumieniowymi pracującymi z częstotliwością Boost na poziomie 1512 MHz. Uzupełnia go 8 GB pamięci HBM drugiej generacji, taktowanej zegarem 800 MHz. Komponenty karty osadzono na niereferencyjnej płytce drukowanej z 7-fazową sekcją zasilającą. Korzystając z przełącznika typu DIP, użytkownik może wybrać pomiędzy dwiema wersjami BIOS. Pierwsza charakteryzuje się maksymalną wydajnością, a druga nieco niższymi taktowaniami układu graficznego, a co za tym idzie, mniejszym zużyciem energii elektrycznej.Niereferencyjny układ chłodzenia karty PULSE opiera się na miedzianej podstawie, czterech ciepłowodach o średnicy 8 mm, aluminiowych finach o dużej powierzchni oraz dwóch wentylatorach 92 mm opartych na podwójnym łożysku kulkowym. Ponadto sekcja zasilająca została wyposażona w dedykowany radiator z ciepłowodem o średnicy 6 mm. Wentylatory działają w trybie półpasywnym i zaczynają pracować, gdy rdzeń graficzny osiągnie 55 °C. Przy typowym użytkowaniu wentylatory nie obracają się szybciej niż 1650 razy na minutę.

Karta PULSE Radeon RX Vega 56 cechuje się krótką płytką drukowaną i wystającym poza nią radiatorem. PCB jest wzmocnione aluminiowym backplate, a finy układu chłodzenia chroni ramka z charakterystycznym dla serii wzorem.

Karta w wersji NITRO+ jest już dostępna w wybranych sklepach na świecie – pojawi się także w ofercie kolejnych sprzedawców w ciągu najbliższych kilku dni.

SAPPHIRE PULSE Radeon RX Vega 56 wejdzie do sprzedaży 12 lutego br. Produkty są objęte dwuletnią gwarancją producenta.

SAPPHIRE uzupełnia serię PULSE o kartę Radeon RX Vega 56

SAPPHIRE uzupełnia serię PULSE o kartę Radeon RX Vega 56

SAPPHIRE uzupełnia serię PULSE o kartę Radeon RX Vega 56

SAPPHIRE uzupełnia serię PULSE o kartę Radeon RX Vega 56

Źródło: Info Prasowe / Sapphire
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Cena?

  \"\lol\"

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @djluke

  Nie chcesz wiedzieć (wykonuje jedi mind trick) :-D

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Dramat w ciapki. Ceny mamy takie, że pluję sobie w brodę że nie kupiłem kompletu kart w zeszłym roku ;)

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  Coś w okolicach...
  [LINK]


  I taka mała ciekawostka
  [LINK]

  Okazuje się, że Nvidia to mały gracz na rynku ;)Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.