2014-12-06 18:00
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
12

SilentiumPC Grandis XE1236 - Duży za niewiele...

Obrazek SilentiumPC Grandis XE1236 - Duży za niewiele...

Marka SilentiumPC weszła na rynek przebojem. Po mniejszych i średnich schładzaczach dla naszych procesorów o coraz większej ilości rdzeni, przyszedł czas na topowy model Grandis XE1236, który dziś chciałbym Wam pokazać.

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Dobre produkty

  Polecam Silentium PC do tańszych zestawów i nie ma problemów. Jakość i cena są adekwatne i klienci są zadowoleni. Osobiście mam Noctue, ale SilentiumPC to też dobry wybór.

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Mam ich obudowę, do chłodzenia SilentiumPC się przymierzałem, ale...
  Przy okazji tej recenzji, (bardzo dobrej), dotyczącej dosyć dobrego przecież chłodzenia, naszła mnie refleksja: Czy sami sobie w stopę nie strzelamy? Taniej, taniej, jak kiełbasy w Niemczech. We Francji, gdzie ludzie tak byle czego nie kupią, kiełbasy są lepsze. czy różnica między SilentiumPC a Noctuą jest już tą różnicą miedzy dziadostwem a dobrym wyrobem? Czy kupując dziadostwo sami nie kręcimy sobie bata na siebie?
  Mam wrażenie że w tym wypadku nie. Słuchałem w praktyce tego chłodzenia, idzie żyć, ale SilentiumPC powinno już nieco bardziej iść na jakość, żebyśmy mogli ich wyroby kupować ze spokojnym sumieniem.

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @kotin Prawda jest taka

  że za 150zł nie można mieć wszystkiego.
  Jak będzie wydajne (a jest) to nie będzie ciche. Jak będzie ciche (a może być) to straci znacznie na wydajności. Jeśli chcemy połączyć te opcje to wtedy trzeba  niestety płacić.

  @SlawoyAMD
  Co to za "aplikacja  obciążająca CPU"? Jakie napięcie miał ten CPU?

 4. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Napięcie lekko podbite, ale jak będę w domu (teraz w pracy), to sprawdzę w Biosie, bo nie pamiętam...
  Program obciążający to aplikacja renderująca obraz, 64-bitowy POV-ray z nowszej rewizji, ale oznaczenia nie pamiętam...

 5. Avatar nic wiadomość nic
  @kotin

  Firma robi 1) Tanio, 2)Cicho i 3) Wydajnie ale można wybrać tylko 2 z nich :)

 6. Avatar nic wiadomość nic
  ...

  jestem ciekaw jak bardzo wzrosłaby cena gdyby w tej konstrukcji rurki zostały poniklowane oraz na górze zakończone/wykończone jakimiś nakładkami
  gdy przeglądam różne modele w pierwszej kolejności patrzę na te dwa dodatki, niklowanie się przydaje a jakiekolwiek zakończenia gdy ktoś ma okno w budzie po prostu estetyczniej wyglądają

 7. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @BeeDead

  kupiłeś od Sinera prawa autorskie? ;-)

 8. Avatar nic wiadomość nic
   

  obudowa brutus trzeszczy i dzwoni u mojego szwagra a miała być super hiper

 9. Avatar nic wiadomość nic
   

  Osobiście mam SPC G1236 z obydwoma wentylami i trzecim na obudowie zaraz za "wieżyczką" . Kręcą się na 800RPM lekki szum bo buda stoi 30 cm od głowy na biurku. Jestem mega zadowolony wydajność chłodząca i cisza za mniejsze pieniądze:-D

 10. Avatar nic wiadomość nic
  @kotin

  Tam było chyba tanio, szybko i dobrze :)

 11. Avatar nic wiadomość nic
   

  Mam podstawową wersję ich coolera, zdaje się Spartan coś tam (najtanszy). Miało być cicho i tanio. I się zgadza. Działa już jakieś 2 lata lub coś koło tego.

 12. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Kupiłem. Po godzinie grania w Dragon Age Inkwizycja, temperatura z i5 2400S i tylko jednym wiatraczkiem (tym pośrodku) nie przekroczyła 51 stopni. Jest zapas na upalne lato.  Wentylatorek przy swoich maksymalnych około 1540 obr./min. jest cichy. Montaż jest niby prosty, ale za względu na rozmiary i trudny dostęp, mimo okienka rewizyjnego z tyłu obudowy, płytę trzeba było wyjąć do montażu.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.