2017-05-22 12:57
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

TRANSCEND - Niedrogi dysk SSD M.2 z pamięciami 3D

Obrazek TRANSCEND - Niedrogi dysk SSD M.2 z pamięciami 3D

Firma TRANSCEND prezentuje dysk MTS810 oparty na kościach 3D NAND TLC. MTS810 to dysk SSD wykorzystujący złącze M.2 w popularnym formacie 2280. Funkcjonuje on w oparciu o interfejs SATA III, dzięki czemu będzie bezproblemowo współpracował ze starszymi komputerami. Kości 3D NAND TLC użyte do budowy MTS810 pozwalają, przy zachowaniu przystępnej ceny, na konstruowanie dysków o żywotności i wydajności zauważalnie lepszych, niż w przypadku kości TLC. Dysk zapewnia odczyt danych na poziomie 550 MB/s, a zapis na poziomie 420 MB/s.Dostępna na stronie producenta aplikacja TRANSCEND SSD Scope pomaga w zachowaniu maksymalnej wydajności dysku oraz zwiększeniu bezpieczeństwa przechowywanych na nim danych. Aplikacja umożliwia monitorowanie pracy dysku poprzez odczyty parametrów S.M.A.R.T., wymuszenie aktywacji funkcji TRIM oraz łatwą aktualizację firmware’u. Dodatkowo oprogramowanie pozwala na proste sklonowanie dotychczasowego dysku systemowego.

Sugerowana cena detaliczna dysku TRANSCEND MTS810 wynosi 280 PLN.

Dyski trafią wkrótce do sprzedaży w Polsce. Produkty są objęte trzyletnią gwarancją producenta.


TRANSCEND - Niedrogi dysk SSD M.2 z pamięciami 3D

TRANSCEND - Niedrogi dysk SSD M.2 z pamięciami 3D

TRANSCEND - Niedrogi dysk SSD M.2 z pamięciami 3D

Źródło: Info Prasowe / TRANSCEND
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Wcale nie taki tani, jak za tę pojemność.
  A właśnie, co do pojemności - w tym newsie odczytać można ją jedynie z pudełka :)

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Niemal rok temu za 300 zł można było mieć Goodrama Iridium Pro MLC SATA III 240 GB z 5 latami gwarancji. Co do TRANSCEND MTS810 to brak danych co do różnych pojemności jakie mają być w ofercie producenta. Do starszych komputerów niezbyt opłacalna cena jak się do tego doliczy koszt adaptera. A pojemność jest już za mała nawet dla ultrabooka. 

  Żeby mieć przykładowo 512 GB pojemności to cena za 4 takie SSD to koszt 1120 zł. W tym przypadku uważam, że dając 639 zł na Samsunga 850 EVO SATA III 500 GB prawie rok temu nie było marnotrawione.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.