2019-01-31 15:12
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

TRANSCEND MTE220S – dysk SSD PCIe NVMe dla wymagających

Obrazek TRANSCEND MTE220S – dysk SSD PCIe NVMe dla wymagających

Firma TRANSCEND przedstawia nowy dysk SSD MTE220S w formacie 2280, korzystający z protokołu NVMe oraz interfejsu PCI Express. Nośnik zaprojektowany jest dla wymagających użytkowników zajmujących się obróbką dźwięku i obrazu czy też graniem. Zbudowany jest na kościach 3D NAND TLC, oferując wyższą żywotność niż konstrukcje oparte na klasycznych, planarnych kościach TLC. Zastosowanie pamięci podręcznej DRAM DDR3 oraz bufora SLC wspomaga szybki transfer danych sięgający 3500 MB/s w odczycie oraz 2800 MB/s podczas zapisu. Losowy odczyt danych sięga 360 000 IOPS, a zapis 425 000 IOPS.Zastosowany w dysku algorytm kodowania ECC LDPC (Low-Density Parity Check) zapewnia większe bezpieczeństwo danych. Producent udostępnia również darmowe oprogramowanie SSD Scope, które umożliwia zarządzanie dyskiem, monitorowanie jego parametrów, aktualizację firmware czy bezpieczne wymazywanie danych. Program pomaga również klonować system, co przyda się przy migracji systemu ze starego dysku. Aplikację można pobrać ze strony producenta.

Dysk SSD 220S pojawi się w sprzedaży na polskim rynku w marcu. Sugerowane przez producenta ceny wynoszą 239 PLN za wersję 256 GB, 389 PLN za wersję 512 GB oraz 699 PLN w przypadku wariantu o pojemności 1 TB. Dysk jest objęty pięcioletnią gwarancją producenta.


TRANSCEND MTE220S – dysk SSD PCIe NVMe dla wymagających

TRANSCEND MTE220S – dysk SSD PCIe NVMe dla wymagających

Źródło: Info Prasowe / TRANSCEND
  1. Avatar nic wiadomość nic
    To jest karta a nie dysk

    Ślepi jesteście czy jak? Gdzie tu jest jakikolwiek dysk na zdjęciu? Na PCIe robi się karty ssd. A ten nie jest dla wymagających. To złom na TLC. Dal wymagających stosuje sie SLC. A tutaj jest jakiś złom na TLC.

  2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
    @celorum

    Wyobraź sobie, że wbrew twojemu emocjonalnemu stylowi, rozumiem co napisałeś i nawet popieram, ale nie do końca. Po pierwsze. Jest język potoczny i jakbyś się nie wkurzał, to zbitki słów dysk SSD nie wyplenisz. Szkoda, fakt, ale trud daremny. ;-) Nie dla wymagających do pracy na dużych plikach, do pracy ciągłej, bo transfer tego dysku, (sorrki) nie jest ciągły. Po dłuższej chwili ciągłej pracy z dużym plikiem zwolni, ale jeżeli nie planujemy na nim baz danych, montażu filmów, czy serwera dużych plików, a system do domu, to nawet wymagający użytkownik będzie zadowolony. ta generacja TLC jest już trwała, i przy nieciągłym transferze i mniejszych plikach na prawdę szybka. Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.