2018-06-07 16:49
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Titan – autorskie przełączniki od ROCCAT

Obrazek Titan – autorskie przełączniki od ROCCAT

OCCAT, niemiecki producent peryferii komputerowych, zaprezentował przełączniki do klawiatur mechanicznych – Titan Swich Tactile, które są efektem współpracy z TTC, wiodącym producentem w branży. Najnowsze przełączniki łączą w sobie: szybkość działania, komfort podczas pisania oraz estetyczny design. Wyzwaniem stojącym przed firmą ROCCAT było stworzenie bardziej responsywnych i szybszych przełączników od klasycznych, znanych na rynku mechanizmów. Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu okazało się zredukowanie punktu aktywacji z 2 do 1.8 mm przy zachowaniu satysfakcjonującego odbicia podczas naciśnięcia klawisza. Ponadto, czas aktywacji przełącznika skrócono o 20%.Zostało to osiągnięte poprzez optymalizację działania oprogramowania sprzętowego ROCCAT i zastosowanie wysokiej jakości komponentów, zapewniając w ten sposób stabilność przełączników.

Wyraźnie zaznaczony punkt aktywacji, połączony z dużą szybkością reakcji przełączników zapewnia doskonałe wyczucie klawiszy podczas pisania. Wygląd przełączników Titan również ma kolosalne znaczenie. Przezroczysta obudowa wraz z wyjątkowo lekkimi nakładkami na klawisze zapewniają nie tylko podgląd w strukturę przełącznika, ale jest też doskonałym towarzyszem systemu oświetleniowego ROCCAT AIMO. Każdy przełącznik został wyposażony w diodę LED o długiej żywotności, co umożliwia obserwowanie wyjątkowych efektów świetlnych w 16,8 milionach kolorów. Rezultatem tych wszystkich działań jest powstanie świetnie zbalansowanych przełączników Titan – precyzyjnych, responsywnych i wygodnych w użytkowaniu.

Podczas projektowania przełączników duży nacisk położono na wygląd konstrukcji. Przezroczysta obudowa umożliwia wgląd w mechanizm. Zastosowano również bardzo lekkie nakładki na klawisze. Dzięki temu, przełączniki Titan są idealnym dopełnieniem najnowszego systemu podświetlenia RGB – AIMO. Nowy mechanizm umożliwił poprawę działania względem standardowych konstrukcji. Do budowy przełączników zastosowano wysokiej jakości materiały i podzespoły. Zminimalizowało to drgania, dzięki czemu oprogramowanie jest w stanie odczytywać sygnał z klawiszy o 20% szybciej niż w przypadku konkurencyjnych klawiatur.

Materiały wybrane do produkcji Vulcan również odzwierciedlają chęć stworzenia ekskluzywnego produktu. Anodowana, aluminiowa płyta wierzchnia oferuje solidną i trwałą konstrukcję. Mechaniczne pokrętło do kontroli multimediów nadaje klawiaturze wyjątkowego charakteru. Vulcan może się pochwalić magnetyczną, odczepianą podpórką pod nadgarstki oraz regulowanymi gumowanymi stopkami, które zapewniają stabilność podczas gry. Vulcan dla ROCCAT stał się okazją do stworzenia klawiatury o wyśrubowanych parametrach, które docenią gracze, o oryginalnej stylistyce i gotowej do profesjonalnych rozgrywek.

Produkt trafi do sprzedaży w III kwartale 2018 r. Klawiatury z serii Vulcan będą dostępne w trzech wariantach: Vulcan 80 w cenie 129.99 EURO, Vulcan 100 AIMO w cenie 149.99 EURO i Vulcan 120 AIMO w cenie 159.99 EURO.

Titan – autorskie przełączniki od ROCCAT

Titan – autorskie przełączniki od ROCCAT

Titan – autorskie przełączniki od ROCCAT

Titan – autorskie przełączniki od ROCCAT

Titan – autorskie przełączniki od ROCCAT

Titan – autorskie przełączniki od ROCCAT

Źródło: Info Prasowe / ROCCATKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.