2017-02-28 09:37
Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
1

Tredny e-handlu na 2017 rok i przyszłość

Obrazek Tredny e-handlu na 2017 rok i przyszłość

Przewidywanie przyszłości to zadanie z pogranicza szarlatanerii. Przewidywanie przyszłości w tak dynamicznie zmieniającym się środowisku jak nowoczesne technologie i ich wykorzystanie w biznesie - to już zakrawa na szaleństwo. Niemniej obserwując szalony postęp dokonujący się w tej materii, można pokusić się o może nie tyle przewidywanie, ile wyznaczenie pewnych trendów, za którymi mogą podążyć firmy. Czy faktycznie im się to uda to osobna kwestia, ale jest bardzo prawdopodobne, że tak właśnie będzie wyglądać nasza najbliższa przyszłość. Innymi słowy - warto przypatrzeć się możliwym scenariuszom rozwoju biznesu w najbliższych latach.

Źródło: Redakcja IN4.pl czytaj więcej...
  1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
    Postęp

    Faktycznie postęp technologiczny jest ogromny jeszcze ćwierć wieku temu u nas w kraju brakowało nawet stacjonarnych telefonów w domach i tyle co kolorowe telewizory stawały się standardem. Z jednej strony postęp technologii informatycznych poszedł szybko do przodu pozostawiając i robi wrażenie żeby nie powiedzieć fascynuje. Z drugiej strony pozostajemy jakby bezbronni wobec dynamiki postępu i tyko najmłodsi zdają się tym nie przejmować.
    Z kolei przypominając sobie prognozy skoków cywilizacyjnych i technologicznych to ludzkość już powinna eksploatować Księżyc czy Marsa. ale jak to z prognozami jest jedne się sprawdzają inne całkowicie nie.
    Uważam też że jeden ze skutków rozwoju technologi informatycznych, którego całkowicie nie udało się przewidzieć to zmiany społeczne spowodowane masową emigracją z biednych regionów Afryki, Azji i Ameryki do bogatych i zasobnych państw północnej półkuli. Postęp zamiast wyrównywać poziom cywilizacyjny spowodował kolejne pogłębienie i wzrost frustracji.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.