2017-07-18 15:46
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
5

Uwaga na podróbki procesorów AMD RYZEN

Obrazek Uwaga na podróbki procesorów AMD RYZEN

Chciałoby się powiedzieć, że zazwyczaj podrabia się to, co jest najlepsze, jednak w tym wypadku chodzi raczej o zwykłe wyłudzenie pieniędzy. Otóż dwóch użytkowników sklepu Amazon zgłosiło, że zamówione przez nich układy AMD Ryzen (po jednym modelu R7 i R5), są "dziwne"... I faktycznie w oryginalnych pudełkach z dość dobrze podrobioną banderolą, znalazły się starsze układy Intela z doklejoną "czapką" układów AMD (prawdopodobnie odklejone od starszych Athlonów / Phenomów), wypolerowane i z naklejoną folią określającą model Ryzen. Choć nieznana jest skala tego przekrętu, Amazon uspokaja, że najprawdopodobniej jest to dość dobrze zorganizowana, ale jednostkowa próba wyłudzenia zwrotu pieniędzy za oddany do sklepu towar. ktoś podmienił zawartość, łącznie z oryginalnymi coolerami, zastępując je starymi radiatorami. Niewykluczone jednak, że bardzo duży popyt na procesory Ryzen (prowadzą w rankingach sprzedaży sklepów Internetowych), skusi więcej amatorów cudzych pieniędzy...Uwaga na podróbki procesorów AMD RYZEN

Uwaga na podróbki procesorów AMD RYZEN

Uwaga na podróbki procesorów AMD RYZEN

Uwaga na podróbki procesorów AMD RYZEN

fdghs dfg dfg df

Źródło: WCCFtech
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Sławek, to tak można oficjalnie pisać, że jest duży popyt na AMD? :angel:

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Lub też można powiedzieć że spryciarze starają się wykorzystać lukę podażową 8-).
  Cokolwiek by się nie działo to jestem zdziwiony postawą AMD. Wygląda tak jakby sukces RYZENA zaskoczył AMD a firma nie była przygotowana na taki scenariusz.

 3. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @lami

  Nikt nie był. :-P
  Chociaż obiektywnie AMD nie ma aż takiej przewagi, jak w czasach gdy Atchlony XP konkurowały z pierwszymi Pentium Intela. Atchlony były bezdyskusyjnie lepsze we wszystkim, Ryzeny są tylko na prawdę dobre.

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  Athlony Xp konkurowały z Pentium 4.
  Pierwszy model Pentium to jeszcze epoka 486DX i 486dx2 u AMD 

 5. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @rahl

  Racja. Oczywiście chodzi o Pentium 4.
  (Intel 486DX to był pierwszy komputer, jaki mieliśmy w pracy tak nawiasem mówiąc, ale wtedy nic jeszcze o komputerach nie wiedziałem.)Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.