2018-01-03 10:55
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

Uzależnienie od gier komputerowych na liście chorób WHO

Obrazek Uzależnienie od gier komputerowych na liście chorób WHO

Wygląda na to, że sporo z Nas może okazać się "chorymi". Już w maju tego roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO - World Health Organization), zaktualizuje listę chorób, w której znajdzie się pozycja "uzależnienie od gier komputerowych". Komisja WHO uznała tą chorobę, jako formę zaburzenia psychicznego, podobną do uzależnienia od hazardu. WHO podaje definicję choroby – gdy granie staje się priorytetem i jest coraz częstsze, pomimo negatywnych konsekwencji, jakie ze sobą niesie. Można taki stan zdiagnozować jako zaburzenie, gdy zachowanie to zostanie zaobserwowane w okresie co najmniej 12 miesięcy, ale przy ostrzejszych objawach (np. niekontrolowana agresja, itp), czas ten może być skrócony. Teraz tylko czekać na kolejny wpis, dotyczący użytkowników telefonów komórkowych, bo spora liczba ludzi ma naprawdę z tym problem...Uzależnienie od gier komputerowych na liście chorób WHO

Uzależnienie od gier komputerowych na liście chorób WHO

Źródło: TechPowerUp
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Tylko czemu news taki jak ten nie pojawił się przed świętami, aby przestrzec zawczasu?
  Teraz to musztarda po obiedzie, bo gracze już zakupili duże ilości gier, wydając pieniądze i chcąc być konsekwentnymi, oraz nie chcąc, aby kasa poszła na marne, pewnie w te gry będą grać przez cały rok, może na siłę, tylko aby je skończyć.

  Jak o czymś podobnym pisałem na innym portalu, to mnie wyśmiano/zminusowano. Granie to marnotrawstwo czasu, gdy gra niczego nie uczy, nie dostarcza unikalnych wrażeń, a zamiast dawać na chwilę odprzężenie i odskocznie od codziennośc, w miejsce tego zniewala, irytuje i męczy gracza.

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Tzn. mówiłem wyłącznie o grach komputerowych, gdzie człowiek obcuje nie z człowiekiem, tylko z maszyną i programem, i nawet obecność innych graczy po drugiej stronie, zanurzonych w tym samym wirtualnym świecie, niewiele zmienia, no chyba że mamy pełną komunikację głosową z innymi, a w przyszłości może śledzenie i wizualizacja mimiki twarzy (jak w beta Star Citizen) i ruchów ciała.

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  A jest coś co jest przyjemne i człowiek się od tego nie uzależnia?Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.