2018-01-12 21:04
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

V4 Future Sports Festival - Milion euro w puli nagród

Obrazek V4 Future Sports Festival - Milion euro w puli nagród

Czas na pierwsze, światowej klasy rozgrywki stworzone z myślą o esportowcach z państw należących do Grupy Wyszehradzkiej! W ramach V4 Future Sports Festival zawodnicy z Polski, Węgier, Czech oraz Słowacji będą mogli rywalizować o milion euro w czterech konkurencjach: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA 18 i Clash Royale. Za organizację turnieju odpowiada Egymillióan a magyar esportért Egyesület, które współpracuje przy tej okazji z Hungarian Digital Welfare Programme. ESL Polska zajmie się przebiegiem kwalifikacji online. W ramach tej inicjatywy zaplanowano turnieje w sporty tradycyjne, jak i tzw. „sporty przyszłości”. Można się zatem spodziewać chociażby pokazów dronów oraz meczów piłki nożnej rozgrywanych przez roboty.Bardzo ważnym elementem V4 Future Sports Festival będą zmagania dla esportowców z państw należących do Grupy Wyszehradzkiej, za organizację których odpowiadać będzie ESL. Łączna pula nagród to aż 1 000 000 euro (500 000 euro w CS:GO, 300 000 euro w LoL-u, po 100 000 euro w FIFA 18 i Clash Royale). Najlepsi zawodnicy z kwalifikacji online odbywających się w Polsce, Słowacji, Czechach i na Węgrzech spotkają się 23-25 marca 2018 roku w Budapeszcie, by wyłonić mistrzów pierwszej edycji V4.

Twarzą esportowej części V4 Future Sports Festival został László Cseh, jeden z najlepszych pływaków w historii Węgier. Cseh w swojej karierze zdobył m.in. srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich oraz tytuły mistrza świata i Europy. Jak twierdzi, sporty elektroniczne i tradycyjne doskonale się uzupełniają. Sam otwarcie mówi również o tym, że jest wielkim fanem gamingu – Granie w gry pomaga mi się zrelaksować i skoncentrować. Sprawia, że szybciej się regeneruję po dniu pełnym treningów.

Więcej informacji na temat V4 Future Sports Festival możecie znaleźć na oficjalnej stronie.

V4 Future Sports Festival - Milion euro w puli nagród

Źródło: Info Prasowe / ESLKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.