2017-09-13 14:27
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

W tym tygodniu poznamy nowych ESL Mistrzów Polski w LoL i CS:GO

Obrazek W tym tygodniu poznamy nowych ESL Mistrzów Polski w LoL  i CS:GO

15. sezon ESL Mistrzostw Polski zbliża się ku końcowi. Do rozegrania zostały już tylko najważniejsze pojedynki, które odbędą się 15-17 września podczas 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. W Atlas Arenie pojawią się po cztery najlepsze drużyny League of Legends i Counter-Strike: Global Ofeensvie z internetowego etapu. Pula nagród kończącej się edycji ESL MP wynosi 260 000 złotych. Po raz pierwszy finały ESL Mistrzostw Polski w Łodzi potrwają trzy dni. Oznacza to mnóstwo emocji i sportowej rywalizacji o najbardziej prestiżowe tytuły. W turniejach obu gier obowiązywał będzie system drabinkowy – najpierw odbędą się półfinały, a później wielkie finały. Dodatkowo, w zmaganiach League of Legends, rozegrane zostanie także spotkanie o trzecie miejsce.Harmonogram rozgrywek:
15 września:
• 11:15 - AGO Gaming vs Pompa Team (półfinał CS:GO)
• 14:00 - Illuminar Gaming vs Zaprzęg (półfinał LoL)
16 września:
• 11:15 - PRIDE vs Team Kinguin (półfinał CS:GO)
• 14:00 - Parszywa Piątka Veggiego vs MVP fazy grupowej (mecz pokazowy LoL)
• 15:15 - Pompa Team vs Katastrofa Awionetki (półfinał LoL)
17 września:
• 10:15 - Wielki finał CS:GO
• 10:15 - Mecz o trzecie miejsce LoL (poza transmisją)
• 13:00 - Wielki finał LoL

Uczestnicy lanowych finałów ESL MP rywalizują już nie tylko o pieniądze i najwyższe lokaty. Mistrzowie otworzą sobie drzwi do europejskich rozgrywek. W przypadku League of Legends najlepsza drużyna uzyska awans do kwalifikacji do Challenger Series, drugiej klasy rozgrywkowej w Europie, zaś w przypadku CS:GO triumfatorzy zapewnią sobie miejsce w Mountain Dew League, przedsionku ESL Pro League – najbardziej prestiżowej ligi na świecie.

Nie tylko mecze o tytuł
Sama impreza finałowa w Łodzi to nie tylko zmagania najlepszych polskich profesjonalnych graczy. To także mnóstwo atrakcji dla kibiców. W sobotę o godzinie 14:00 odbędzie się mecz pokazowy pomiędzy znaną wszystkim kibicom Parszywą Piątką Veggiego dowodzoną przez Fryderyka „Veggiego” Kozioła, a najbardziej wartościowymi graczami (MVP) fazy grupowej League of Legends.
Dodatkowo, na odwiedzających czekać będzie specjalna strefa, w której spotkają się z gwiazdami esportu.

Kibiców na pewno ucieszy możliwość rozmowy oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia z graczami, komentatorami oraz ekspertami polskiej sceny esportowej., W Atlas Arenie nie zabraknie także stoisk z otwartymi konkursami i turniejami, a posiadacze konta w systemie ESL będą mogli odebrać specjalny medal przypisywany do ich profilu.

Gdzie śledzić?
Finały ESL Mistrzostw Polski będzie można śledzić zarówno na miejscu, jak i w Internecie. Cena biletu jednodniowego wynosi 15 złotych, zaś 3-dniowy karnet kosztuje 28 złotych. Dystrybucja prowadzona jest pod tym adresem. Bilety będzie można także kupić na miejscu, w kasach Atlas Areny.

Niemal wszystkie mecze (poza pojedynkiem o trzecie miejsce w LoL-a) transmitowane będą również w sieci. Profesjonalnym komentarzem zajmą się między innymi Maciej „Morgen” Żuchowski, Kuba „KubiK” Kubiak, Michał „Avahir” Kudliński i Fryderyk „Veggie” Kozioł. Rozgrywki League of Legends oglądać będzie można na kanale esl_lol_pl, zaś CS:GO na esl_csgo_pl na Twitch.tv.
W tym tygodniu poznamy nowych ESL Mistrzów Polski w LoL  i CS:GO

W tym tygodniu poznamy nowych ESL Mistrzów Polski w LoL  i CS:GO

Źródło: Info Prasowe / ESL
  1. Avatar nic wiadomość nic
     

    wymoderowaneKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.