2019-10-02 16:19
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

WARSAW – dziś premiera gry o Powstaniu Warszawskim w wersji PC

Obrazek WARSAW – dziś premiera gry o Powstaniu Warszawskim w wersji PC

WARSAW to pierwsza gra z gatunku taktycznego RPG z elementami strategii, która toczy się przez 63 dni Powstania Warszawskiego, w okupowanej Warszawie. To tytuł, w którym gracz ma możliwość kierowania polskim ruchem oporu, w odważnej walce powstańców z nazistowskim okupantem. Zadaniem gracza jest rekrutacja, rozwijanie i zarządzanie bojownikami w mieście ogarniętym wojną. W WARSAW gracze będą spotykać niemieckie patrole, pomagać mieszkańcom i podejmować trudne decyzje, które wpłyną na dalsze losy ruchu oporu. Nieodłącznym elementem WARSAW jest walka na śmierć i życie, a strata każdego bojownika walczącego w Powstaniu Warszawskim będzie miała wpływ na ich bliskich i ogólne morale ruchu.„Pracując nad WARSAW chcieliśmy stworzyć grę zarówno poruszającą istotny historycznie temat, jak i zapewniającą graczom pasjonującą rozgrywkę. Premiera gry – w dzień 75. rocznicy zakończenia Powstania ma w symboliczny sposób nawiązać do podtrzymania przez nas pamięci o tym wydarzeniu. Wykraczającej daleko poza 63 dni. Bardzo ważne jest dla nas to, że gra pomaga spopularyzować ten epizod naszej historii pośród graczy na całym świecie” – mówi Krzysztof Papliński z gaming company, producent WARSAW.

Gra ukazała się nie tylko w polskiej i angielskiej wersji językowej, ale również w języku niemieckim, francuskim i rosyjskim. W przyszłości gra dostępna będzie również na konsole.

WARSAW dostępna jest w atrakcyjnej cenie od 49.99 PLN w wersji cyfrowej na stronie www.warsawthegame.pl oraz pudełkowej w punktach stacjonarnych (salony sieci Empik, sklepy Media Markt i X-Kom). Wersja pudełkowa zawiera również kolekcjonerski plakat. Wydawcą i wyłącznym dystrybutorem gry w Polsce jest Wydawnictwo Agora.WARSAW – dziś premiera gry o Powstaniu Warszawskim w wersji PC

WARSAW – dziś premiera gry o Powstaniu Warszawskim w wersji PC

WARSAW – dziś premiera gry o Powstaniu Warszawskim w wersji PC

Źródło: Info Prasowe / gaming company
  1. Avatar nic wiadomość nic
    hmmmm


    Taką biedną  grą  to świata nie  zawojują .

  2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
    @magx2k

    Grafika biedna, ale modna podobno. Wszystko zależy od tego czy gra wciągnie, czy będzie się przy niej nudzić. Ma trudne zadanie, bo wiemy jak się skończyło. \"\lol\"Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.