2021-09-01 16:21
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Western Digital prezentuje nową koncepcję dysku twardego

Obrazek Western Digital prezentuje nową koncepcję dysku twardego

Podczas firmowego spotkania HDD Reimagine, Western Digital zaprezentował dziś nową architekturę dysków, która wychodzi poza granicę klasycznych rozwiązań magazynowania danych. Zbudowana w oparciu o unikalne doświadczenia firmy w zakresie rozwijania i integrowania technologii HDD oraz flash nowa architektura bazująca na technologii OptiNAND optymizuje i integruje dyski HDD oraz iNAND. Pozwoli to klientom – np. operatorom hiperskalowalnych systemów chmurowych, korporacjom, CSP, producentom i operatorom rozwiązań do monitoringu wizyjnego, dostawcom NAS i nie tylko – na skorzystanie z rozwiązania, które spełni ich wymagania w zakresie obsługi coraz większych ilości danych, dostarczając im pojemność, wydajność i niezawodną kluczową do efektywnego przechowywania ogromnych zbiorów danych, teraz i w przyszłości.Bazujące na autorskich, pionierskich technologiach – takich jak trójstopniowy aktuator TSA oraz HelioSeal - pierwsze produkty bazujące na nowej architekturze zapewnią niedoścignioną pojemność na poziomie 2.2TB/talerz, oferując tym samym wyższą pojemność niż wcześniejsze rozwiązania, dzięki sprawdzonej technologii ePMR. Firma Western Digital już wyznaczyła nowy standard w branży, dostarczając wybranym partnerom pierwsze sample nowych, 9-talerzowych, udoskonalonych technologią flash dysków ePMR bazujących na OptiNAND, o pojemności 20 TB.

W przeciwieństwie do standardowych dysków hybrydowych, w których pamięć flash jest wykorzystywana do przechowywania danych, nowa przełomowa architektura działa inaczej – pozwalając na rozszerzenie możliwości dysków w kilku wymiarach/aspektach. Dodanie zintegrowanych modułów iNAND do najwyższej klasy dysków HDD, a także zastosowanie zaawansowanych algorytmów w firmware oraz innowacji SoC, sprawiło, że nowe dyski Western Digital z flash i technologią OptiNAND zapewniają wyższą pojemność, wydajność i niezawodność, pozwalające klientom na sprostanie wyzwaniom związanym z przechowywaniem ogromnych ilości danych. Szczegółowe informacje o nowej technologii znaleźć można tutaj, a kluczowe jej zalety to:
• Pojemność: Dysk działa sprawniej i w bardziej inteligentny sposób – zaawansowane algorytmy firmware wykorzystują rozbudowane metadane przesłane do iNAND, pozwalając na zapisanie większej liczby ścieżek na cal (TPI), co pozwala osiągnąć wyższą gęstość zapisu.
• Wydajność: Zoptymalizowano latencję dysków – dzięki zmianom w firmware, które pozwalają na osiągnięcie mniejszej liczby odświeżeń interferencji pomiędzy sąsiadującymi ścieżkami (ATI) i zmniejszenie potrzeby czyszczenia cache zapisu (w trybie write cache).
• Niezawodność: W przypadku wystąpienia awaryjnej utraty zasilania (EPO) możliwie jest zachowanie prawie 50x więcej danych użytkownika – w połączeniu z innymi unikalnymi możliwościami Western Digital w zakresie integrowania, projektowania, rozwijania, testowania i kwalifikowania dysków wykorzystujących technologię flash daje to klientom pewność, że ich dyski pracują niezawodnie.

Nowa, wspomagana przez flash architektura z technologią OptiNAND będzie dostępna w produktach (dyskach i platformach storage) z całego portfolio firmy. Posłuży ona również jako fundament wielu przyszłych projektów i innowacji, wciąż rozwijana o nowe funkcje i możliwości, zwiększające jej inteligencję, niezawodność, pojemności i dostępność. Jeszcze w tym roku firma zacznie prezentować pierwsze nowe produkty bazujące na nowej architekturze.


Western Digital prezentuje nową koncepcję dysku twardego

Western Digital prezentuje nową koncepcję dysku twardego

Western Digital prezentuje nową koncepcję dysku twardego

Źródło: Info Prasowe / WD
  1. Avatar nic wiadomość nic
    Zmiany, zmiany

    ale powolne jednak - bo co to jest przeskok z 16-18 do 20TB?
    Dyski twarde, a dokładniej ich pojemność, to w tej chwili chyba najwolniej rozwijająca się technologia w branży. Nawet moc CPU rośnie szybciej. A danych przybywa w tempie nie do ogarnięcia wręcz. Odnosząc dyski do innych dziedzin powinniśmy dziś mieć do dyspozycji co najmniej 10x większą pojemność per unit.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.