2018-02-02 16:19
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
6

Więzienie za ataki DDoS przeciwko Skype, Google i Pokemon Go

Obrazek Więzienie za ataki DDoS przeciwko Skype, Google i Pokemon Go

Brytyjczyk został skazany na dwa lata więzienia po tym, jak przyznał się do serii przestępstw komputerowych, które obejmowały ponad 100 prób włamania się na serwery takich potęg jak Google, Skype i popularna gra Nintendo Pokemon Go. 21-letni Alex Bessell przyznał się do zarzutów przedstawionych wobec jego osoby przez sąd koronny w Birmingham - mężczyzna uzyskał dostęp do komputerów bez zezwolenia, zakłócał ich działanie oraz wykonał i dostarczał złośliwe oprogramowanie. Śledztwo wykazało również, że był on zaangażowany w pranie pieniędzy. Działając ze swojej sypialni w Toxteth w Liverpoolu, Bessell nie tylko miał pod swoją kontrolą ponad 9000 armię zhakowanych komputerów, których celem był rozproszony atak na sieć komputerową (DDoS), ale prowadził również nielegalny internetowy biznes o nazwie Aiobuy, na którym zarobił ponad 700000 USD, sprzedając złośliwy kod hakerom.Firma Aiobuy oferowała na sprzedaż 9 077 produktów, w tym trojany zdalnego dostępu, kryptografy (przeznaczone do ukrywania złośliwego oprogramowania przed oprogramowaniem antywirusowym), kody do zainfekowanej sieci komputerów zwanych botnet i inne złośliwe narzędzia. Organy ścigania odkryły, że na stronie dokonano ponad 35 000 transakcji, a witryna zanotowała już ponad milion odwiedzin.

Zastępca komendanta, Mark Bird z Regionalnej Jednostki ds. Cyberprzestępczości West Midlands, czyli oddziału badającego sprawę, przyznał, że schwytanie Bessella to bardzo ważny moment dotyczący bezpieczeństwa w sieci.

Oznaczało to, że każda osoba, która żywiła jakiś uraz do konkretnej osoby lub firmy i chciała przeprowadzić cyberatak, a nie miała pojęcia jak to zrobić, musiała po prostu wybrać stosowne oprogramowanie, uiścić opłatę, a Bessell zajmował się atakiem.

Kiedy policja dokonała nalotu na dom Bessella, odkryła na komputerach trojany bankowe, mające na celu kradzież danych logowania. Ponadto 750 skradzionych nazw użytkowników i haseł zostało odzyskanych z dysków twardych komputerów. Bessell, który przyznał, że był zaangażowany w cyberprzestępczość od 14 roku życia, został uznany przez prokuratorów za winnego m.in. nielegalnego przetworzenia ponad 3 milionów dolarów za pośrednictwem serwisu PayPal. Do końca 2017 roku, oskarżony posiadał legalną pracę jako kierowca dla firmy dostarczającej jedzenie na wynos - Deliveroo.

Więzienie za ataki DDoS przeciwko Skype, Google i Pokemon Go

Więzienie za ataki DDoS przeciwko Skype, Google i Pokemon Go

Źródło: Info Prasowe / Bitdefender
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Zmarnowany talent.

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Za 2 lata wyjdzie i będzie specem od spraw bezpieczeństwa w sieci zatrudnionym przez jakąś wielką korporację albo bank.Wszyscy będą mu gratulować sukcesów bo nikt już  nie będzie pamiętał ilu ludziom zmarnował życie kradnąc ich pieniądze z kont. 

 3. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Czyli nie zmarnowany talent. :-P Lepiej też żeby bandzior się nawrócił, niżby porządny spec od bezpieczeństwa, przeszedł na ciemną stronę mocy. :ninja:

 4. Avatar nic wiadomość nic
  czy ja wiem

  Nie był taki pewny, że wyjdzie mu to na dobre, specy od bezpieczeństwa jest coraz więcej a takie głupie wybryki nie należą do jakichś nadwrodzonych umiejętności.

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  ciekawe czy będzie miał dostęp do kompa i neta

 6. Avatar nic wiadomość nic
   

  W pace w UK dają jeszcze konsole do kompletu bo więzień nie może się nudzić. Tak na serio pisze nie żaden sarkazm. Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.