2018-03-22 12:50
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

World of Tanks wchodzi w nowa erę - silnik graficzny Core

Obrazek World of Tanks wchodzi w nowa erę - silnik graficzny Core

World of Tanks miało swoją premierę w 2010 roku i stało się jedną z najpopularniejszych gier na świecie gromadząc ponad 160 000 000 zarejestrowanych graczy. World of Tanks 1.0 to największa i najważniejsza aktualizacja w historii tytułu. Gra przniesiona została na nowy silnik graficzny o nazwie Core. To sprawia, że gra osiąga zupełnie nowy poziom technologiczny, a dodatkowo nową ścieżkę dźwiękową nagraną przez Praską Orkiestrę Symfoniczną i kompozytorów z całego świata. Ponadto, 29 map zostało dostosowanych do nowych standardów oraz stworzono jedną, zupełnie nowa o nazwie Lodowiec. Nowy silnik graficzny o nazwie Core to ponad 3 lata pracy studiów developerskich Wargaming, który przeniesie World of Tanks na technologię wykorzystującą najnowsze osiągnięcia w zakresie wyświetlania i przetwarzania grafiki.Aktualizacja 1.0 powstała przy ścisłej współpracy z profesjonalistami firmy Intel, co zaowocowało tym, że na najmocniejszych konfiguracjach gra wygląda niesamowicie, a na tych zbliżonych do wymagań minimalnych działa płynniej niż do tej pory. Wraz z grafiką, w parze idzie dźwięk w postaci kompletnie nowej ścieżki dźwiękowej, która powstawała przez ponad półtorej roku. Utwory zostały ponownie nagrane przez Praską Orkiestrę Symfoniczną przy współpracy z ponad 50 kompozytorami lokalnymi z różnych części świata. To sprawia, że zachowana została unikatowa atmosfera każdej z lokacji.

Każda mapa ma swój motyw przewodni, który jest skorelowany z jej geograficznym położeniem. Wydawcą ścieżki dźwiękowej jest Sony Music Entertainment i już w tym tygodniu będzie ona dostępna na najpopularniejszych serwisach streamingowych takich jak Spotify, Apple Music, Tidal, Deezer i wielu innych.

Rozszerzona rzeczywistość. We współpracy z firmą Google i jej nowopowstałą platformą ARCore została stworzona aplikacja World of Tanks AR Experience. Jest ona jednym z tytułów startowych i pozwala użytkownikowi zobaczyć bitwę czołgów naokoło siebie, od pełnowymiarowych jednostek po modele w mniejszej skali. Aplikacja umożliwia również zapoznanie się częściami czołgu, dzięki czemu pełni rolę edukacyjną zapoznając widza z jego historią i budową. Program pozwala na dzielenie się zdjęciami i wideo przez różne sieci społecznościowe, a został stworzony przy współpracy z firmą Gravity Jack. World of Tanks AR Experience jest już dostępne do pobrania za darmo w sklepach Google Play i iOS.

World of Tanks wchodzi w nowa erę - silnik graficzny Core

World of Tanks wchodzi w nowa erę - silnik graficzny Core

World of Tanks wchodzi w nowa erę - silnik graficzny Core

World of Tanks wchodzi w nowa erę - silnik graficzny Core

World of Tanks wchodzi w nowa erę - silnik graficzny Core

World of Tanks wchodzi w nowa erę - silnik graficzny Core

Źródło: Info Prasowe / Wargaming
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Oprawa graficzna zasługuje na pochwałę

  WoT w wersji 1.0 w końcu nie ma się czego wstydzić, jeżeli chodzi o wrażenia audiowizualne. 

  Pod maską jednak ta sama - dobrze znana - gra, z całym dorobkiem inwentarza :-P

  Gruz nadal leci z nieba, MM jest jaki jest (a może i gorszy niż dawniej), WG wciąż wprowadza "dyskusyjne" pojazdy do gry a mapy zwykle faworyzują jedną ze stron. 

  Złoty deszcz amunicji premium leci coraz większym strumieniem.

  Niestety pogłębia się przepaść między weteranami i przeciętnymi graczami, co nie wróży dobrze na przyszłość produkcji (najlepszy czołg średni tylko do zdobycia w wojnach klanowych czy ulepszony ekwipunek/nowa waluta dostępne dla tych "lepszych"). A WG tylko napędza wyścig zbrojeń.
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.