2021-06-10 15:46
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

XPG - nowe moduły pamięci RAM DDR5 w trzecim kwartale

Obrazek XPG - nowe moduły pamięci RAM DDR5 w trzecim kwartale

XPG ogłasza wprowadzenie nowych modułów pamięci RAM DDR5 w trzecim kwartale 2021 r. Nowa linia produktów będzie znana jako seria CASTER. Moduły będą obsługiwać częstotliwości od 6000 do 7400 MHz i będą miały pojemność 8 GB, 16 GB lub 32 GB. XPG ściśle współpracuje ze swoimi partnerami zajmującymi się produkcją płyt głównych, w tym: GIGABYTE, MSI, ASUS i ASRock, aby zapewnić najwyższy poziom kompatybilności i możliwości do ekstremalnego podkręcania. Nowe moduły DDR5 będą dostępne w dwóch wariantach - z podświetleniem RGB i bez.Pomimo tej różnicy łączy je spójny styl. Zastosowany design radiatora zapewnia dyskretne poczucie głębi i kontrastu faktury dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów powierzchni, jednej błyszczącej i jednej matowej. Aby uzyskać futurystyczny wygląd, matowa powierzchnia modułów jest fazowana. Na obu modelach zastosowano także ukośnie przecinające się linie i rowki, które tworzą geometryczne formy i kształt litery X, nawiązując tym samym do nazwy marki XPG i jej tożsamości wizualnej.

Nowe moduły RAM DDR5 XPG mają zapewnić graczom i entuzjastom komputerów PC zauważalną poprawę w stosunku do modułów DDR4. Oprócz wyższego o ponad 4800 MHz taktowania moduły będą również bardziej energooszczędne, pracując przy napięciu 1,1 V w porównaniu do wcześniejszego standardu 1,2 V. Co więcej, w nowej generacji pamięci znajdzie się zintegrowany układ zasilania układ scalony zarządzania energią (PMIC) i technologia korekcji błędów (ECC) w celu zwiększenia wydajności i stabilności.


XPG - nowe moduły pamięci RAM DDR5 w trzecim kwartale

XPG - nowe moduły pamięci RAM DDR5 w trzecim kwartale

Źródło: Info Prasowe / XPG
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Pamięci DDR5 w Q3, a procesory Alder Lake (10nm) i płyty z gniazdem LGA 1700 dopiero w Q4:
  [LINK](microprocessor)
  Jestem ciekaw czy doczekamy się tego w tym roku i o ile szybciej i energooszczędnej to będzie działać.

  Ponoć mocowanie radiatorów chłodzących CPU ma się też zmienić na LGA 1700 (z uwagi na dłuższe gniazdo i inny rozstaw otworów), więc stare chłodzenie do lamusa, chyba że producenci wypuszczą jakieś adaptery.

  A tak szczerze, to marzy mi się laptop na ARM i bynajmniej nie od Apple z M1/M2 (choć przyznam, że dokonali tu niesamowitego przełomu), ale z jakimś innym mocnym CPU zgodnym z ARM bez aktywnego chłodzenia i z Linux na pokładzie.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.