2017-12-20 16:00
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
5

Xtorm AC Pro 41 600 – power bank dla wymagających

Obrazek Xtorm AC Pro 41 600 – power bank dla wymagających

Power banki zwykle służą nam do podładowania smartfonu czy tabletu – jednak niekiedy zdarza się, że musimy awaryjnie zasilić również inne, nieco większe urządzenia (np. laptopa). Problem w tym, że typowy powerbank nie oferuje ani pojemności, ani napięcia i natężenia prądu odpowiednich do podładowania większego sprzętu. Idealnym rozwiązaniem na takie sytuacje jest najnowszy produkt firmy Xtorm – powerbank AC Pro wyposażony w ogniwa o pojemności 41,600 mAh oraz… standardowe gniazdka 220 V (a także zestaw portów USB). Jak na oferowaną pojemności i możliwości, nowy powerbank Xtorm jest stosunkowo niewielki – mierzy 222 x 160 x 52 mm.Mimo to może zmagazynować dość energii, by skutecznie (i bezpiecznie!) podładować lub zasilić najróżniejsze urządzenia elektronicznie, od smartfonów i tabletów, przez komputery przenośne, a nawet… konsole do gier, projektory czy telewizory.

W sumie urządzenie dysponuje pięcioma wyjściami – wyposażono je w dwa gniazdka 220 V (uniwersalne, pasuje do nich większość używanych na świecie wtyczek), dwa standardowe porty USB oraz port USB-C.
Wbudowany wyświetlacz precyzyjnie informuje użytkownika o trybie pracy i o tym, ile energii pozostało w akumulatorach. A że może być jej niemało, to bardzo ważne jest, iż w urządzeniu zastosowano cały zestaw technologii zapewniających, że prąd dostarczany będzie do ładowanych urządzeń bezpiecznie i stabilnie. Znajdziemy tu m.in. system dopasowujący parametry ładowania do potrzeb i specyfiki danego urządzenia, zabezpieczenie przed przeładowaniem i przegrzaniem, a także system szybkiego ładowania.

Co ważne, Xtorm AC Pro 41 600 jest ładowany z gniazdka 220 V i może jednocześnie być ładowany oraz zasilać inne urządzenia – można więc wykorzystać go jako swego rodzaju „rozgałęźnik” do ładowania wielu urządzeń. Urządzenie zamknięte jest w czarnej antypoślizgowej obudowie. W zestawie znajdziemy m.in. ładowarkę oraz pokrowiec.
Xtorm AC Pro 41 600 mierzy 222 x 160 x 52 mm i waży ok. 1400 g.

Cenę urządzenia, które pojawi się wkrótce w polskich sklepach, ustalono na 1799 PLN.


Specyfikacja:
Xtorm AC Pro 41 600 (AL490)
Akumulator: 41,600mAh Li-ion
Wejście: DC 24V/2A
Wyjścia:
2x USB 5V/3.4A (w sumie)
1x USB-C 5V/3.1A
2x 220V AC 50Hz 200 Watts

Xtorm AC Pro 41 600 – power bank dla wymagających

Xtorm AC Pro 41 600 – power bank dla wymagających

Xtorm AC Pro 41 600 – power bank dla wymagających

Źródło: Info Prasowe / Xtorm
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Te 41.6Ah to zgaduję

  przy napięciu 3.7V?

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  A co ma pojemność do napięcia? Ta skrzynka może mieć różne napięcia na wyjściu o tym decyduje przetwornice/ce. A poszczególne ogniwa to pewnie mają te 3,7V, ale połączone szeregowo - równolegle.

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @kruser

  Co ma pojemność do napięcia? Ano jest jego wynikową.

 4. Avatar nic wiadomość nic
  Nie jest jego wynikową

  Pojemność to A * h. I napięcie nie ma nic do pojemności.

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  Należy zauważyć, że Ah lub mAh to trochę taki chwyt marketingowy. W tym przypadku użytkowo mamy teoretycznie ledwie 150Wh. Niby wiele patrząc na gabaryty, tylko za tą cenę kupimy spory akumulator żelowy i  przetwornice: 5V i 230V oraz zasilacz/ładowarkę.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.