2021-01-20 14:37
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Xtorm XB3 Titan – powerbank 130W dla wymagających

Obrazek Xtorm XB3 Titan – powerbank 130W dla wymagających

Na polski rynek trafia właśnie nowy powerbank marki Xtorm z cenionej serii XB3 – model Titan, który może pochwalić się nie tylko ogromną pojemnością (27200 mAh), ale również możliwością ładowania urządzeń prądem o mocy sięgającej 100W na 1 port USB-3 (w przypadku wielu urządzeń ładowanych jednocześnie moc może sięgnąć w sumie 130 W). Oznacza to, że urządzenie można wykorzystać do szybkiego ładowania nie tylko smartfonów i tabletów, ale również wydajnych laptopów (w tym np. MacBooka Pro 16”). Titan to kolejne już urządzenie z serii Xtorm XB3, które powinno zainteresować użytkowników potrzebujących pojemnego i szybkiego rozwiązania do ładowania ich sprzętu w podróży (lub w razie awarii zasilania).W kompaktowej, zgrabnej obudowie (o wadze niewiele przekraczającej 500 g) udało się zmieścić ogniwa wysokiej klasy o łącznej pojemności 27.2 mAh, ale także zaawansowaną elektronikę, pozwalającą na ładowanie urządzeń z maksymalną mocą 130 W.

Powerbank Xtorm XB3 Titan ma w sumie 4 porty – dwa USB-A oraz dwa USB-C (jeden z nich może służyć zarówno do ładowania powerbanka z sieci, jak i innych urządzeń z powerbanka). Łącznie urządzenie może jednocześnie „podawać” prąd o mocy 130 W – do 4 różnych urządzeń, np. laptopa, smartfona, tabletu i czytniku e-książek. Jeśli jednak w danym momencie zależy nam na to, by szybko naładować tylko 1 urządzenie, to nowy powerbank jest w stanie podać prąd o mocy max. 100 W na jednym z portów USB-C (w przypadku drugiego USB-C maksymalna moc w takiej sytuacji – tzn. podczas ładowania jednego urządzenia – to 60 W).

Dla użytkownika oznacza to np. że Xtorm XB3 Titan jest w stanie szybko i w 100% naładować akumulator nowego Macbooka Pro 16 (lub innego komputera o podobnej wydajności, ładowanego via UCB-C i obsługującego technologię Power Delivery – PD). Oczywiście, Xtorm XB3 Titan obsługuje szybkie ładowanie także w przypadku ładowania samego powerbanka – odpowiednio wydajny zasilacz (np. adapter USB-C 100 W) jest w stanie naładować urządzenie w ciągu 1.5h.

Podobnie jak w przypadku innych modeli z serii Xtorm XB3, w zestawie z urządzeniem znajdziemy kable USB-C (sprytnie chowane w obudowie). Urządzenie wyposażono też w zestaw technologii, dbających o stabilność procesu ładowania oraz ochronę przed przegrzaniem. Cenę modelu Xtorm XB3 Titan jest ustalono na 669 PLN.

Xtorm XB3 Titan – powerbank 130W dla wymagających

Xtorm XB3 Titan – powerbank 130W dla wymagających

Xtorm XB3 Titan – powerbank 130W dla wymagających

Xtorm XB3 Titan – powerbank 130W dla wymagających

Źródło: Info Prasowe / XTORMKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.