2018-10-17 17:03
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

Zmarł Paul Allen - współzałożyciel Microsoftu

Obrazek Zmarł Paul Allen - współzałożyciel Microsoftu

Przedwczoraj po długiej walce z nowotworem, zmarł Paul Allen, współzałożyciel firmy Microsoft. To on namówił Billa Gatesa na porzucenie studiów i założenie "garażowej" firmy programistycznej Micro-Soft (pierwotna nazwa). Niestety osiem lat później zdiagnozowano u niego nowotwór chłoniaka Hodgkina (ziarnistego), z którym walczył przez długie lata. Nie spieniężył swoich udziałów w firmie, co pozwoliło mu z czasem zostać miliarderem, który chętnie dzielił się swoimi pieniędzmi z sportowymi drużynami Portland Trail Blazers, Seattle Seahawks i Seattle Sounders FC oraz wspomagał wiele filantropijnych fundacji, poświęcając im około dwóch miliardów dolarów. W końcu choroba wygrała i Paul Allen zmarł 15 października.Zmarł Paul Allen - współzałożyciel Microsoftu

Zmarł Paul Allen - współzałożyciel Microsoftu

Źródło: TechPowerUp
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Żal każdego przedwcześnie zakończonego życia, ale bez przesady - ludzie umierają i nic z tym nie zrobimy.
  Nie żal go bardziej niż każdego innego, a może nawet mniej, bo biedny nie był i nad jego losem użalać się nie powinniśmy.
  Ot, zwykły kapitalista, któremu na początku kariery się poszczęściło, a potem głównie odcinał kupony.

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @cyclonB

  Bez przesady... Był też filantropem i podarowane charytatywnie dwa miliardy baksów, to chyba nie mało...

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Jak to mówią "łatwo przyszło, łatwo poszło". Jak się ma 20-kilka miliardów to oddanie 2 miliardów nie jest specjalnym wyczynem, raczej kupieniem spokoju swojej duszy, albo objawem egoistycznej chęci pozostawienia po sobie jak najlepszego wspomnienia. Ja bym robił to samo na jeszcze większą skalę, no chyba że bym inwestował bezpośrednio w tworzenie miejsc pracy i lepszych warunków bytowych.
  Matką Teresą z Kalkuty na pewno nie był, ale w zestawieniu z takim Bilem Gatesem, który na fundacjach jeszcze zarabia i ponoć dokonuje masowego ludobójstwa szczepionkami, to Paul Allen wydaje się aniołem.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.