airCube Ubiquiti - co dobre, nie musi być drogie

Na rynku rozwiązań sieciowych pojawiła się nowa propozycja Ubiquiti - airCube, która dzięki swoim możliwościom, mocnym antenom i niskiej cenie ma szansę znaleźć wielu fanów. Rozwiązanie bezkompromisowo rozprawia się z mitem dobre=drogie, zapewniając środowiskom domowym profesjonalną jakość. O jego dostępności informuje Senetic, dostawca urządzeń sieciowych, serwerowych i oprogramowania. Access point Ubiquiti airCube jest dostępny w dwóch wersjach. Obie oferują świetny zasięg i bardzo mocne anteny. airCube wspiera UNMS (Ubiquiti Network Management System), czyli dedykowane oprogramowanie Ubiquiti dla administratorów pozwalające na łatwe zarządzanie sieciami komputerowymi.
AirCube AC Dual-band oferuje 802.11ac i technologię 2x2 MIMO dla maksymalnej wydajności sprzętowej. Dla pasma 2.4 GHz zapewnia prędkość do 300 Mbps, natomiast dla pasma 5 GHz do 866,7 Mbps. Drugi model, airCube ISP pracuje w paśmie 2.4 GHz z prędkością do 300 Mbps. Działa w standardzie 802.11n.
Oba modele oferują technologię przekazywania PoE z wejścia na wyjście w celu zasilania urządzeń CPE z napięciem 24V. Pozwala to na wykorzystywanie wspólnego zasilacza. Mogą pracować w temperaturze od -10 do 50 stopni Celsjusza. Zysk anteny dla 2.4 GHz to 4 dBi, natomiast dla 5 GHz to 5 dBi.
Dopełnieniem funkcjonalności airCube jest jego minimalistyczne wzornictwo, typowe dla urządzeń Ubiquiti. Rozwiązanie jest zamknięte w czarnej obudowie w formie sześciokąta. Jego prostota sprawia, że łatwo wpisuje się w każdą przestrzeń. Jej wymiary to 87.80 x 89.50 x 89.25 mm, natomiast waga - 280 g. Maksymalny pobór mocy wynosi 8.5 W.
Cena - 291.26 PLN brutto.



z tą niedrogością też nie zgadli chyba...
Tak, tak. Naprawdę niedrogie, jeśli się weźmie pod uwagę komfort obsługi, użytkowania, stabilność i wykonanie.
djluke No wiesz, jak ma ci działać jeden w domu to wystarczy prawie dowolny, ale jak już musisz pokryć większą przestrzeń, dopasować moc sygnału, zasilić np. jednym przewodem PoE, a co najważniejsze mieć do tego dobry soft, to naprawdę lepiej dorzucić te 100zł i mieć spokój.
Cena jest naprawdę ok biorąc pod uwagę klasę. I co ciekawe design. Zwykle routery to jednak do chowania za szafą się nadają
Poużywaj sprzętów Ubi i wtedy pogadamy. Tu nie ma nie działa, tu nie ma że się nie da. Po prostu robi co ma robić. Od A do Z. Mam tego pod opieką mnóstwo, wymieniam pseudo pro Cisco na Ubi Pro, bo się nie wieszają, mają lepsze parametry w lepszych cenach, lepszy design, lepsze mocowanie, itd itp.
To nie jest klasa TP-Link czy inny Edimax/D-Link/cokolwiek za 70 zł. To jest to, co TP-Link z bólem próbuje sprzedawać drożej, nie gwarantując żadnego wsparcia dla softu.