2016-11-26 20:24
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
7

AOC Q2577PWQ - Nieduże 2K na biurku

Strona 1 - Wygląd 1

Czasami jest tak, że chcemy mieć monitor o dość dużej rozdzielczości, ale by nie zajmował on nam zbyt dużo miejsca na biurku. Jeśli 24-cale to optymalny rozmiar, to o cal większy AOC Q2577PWQ może być właśnie tym, czego szukacie.
Już na opakowaniu zobaczymy, że model ten tworzył ktoś o wyrafinowanym guście, bo dostaniemy w nim sporo stylistycznych smaczków, jak cienkie ramki zabezpieczające matrycę, czy dodatki ze szczotkowanego aluminium.


W środku otrzymamy sporo okablowania, a nawet miękką ściereczkę do czyszczenia ekranu.

Więcej szczegółów technicznych znajdziecie w tabeli poniżej, ja nadmienię tylko, że Q2577PWQ pracuje w natywnej rozdzielczości 2560 x 1440 punktów, czyli moim zdaniem obecnie najlepiej dopracowanej, zarówno do gier, aplikacji i stron Internetowych. Jego matryca IPS (In-plane Switching), przy kontraście statycznym 1000:1 i maksymalnej jasności na poziomie 350 cd/m2, daje całkiem przyjemny obraz.Przed uruchomieniem monitora musimy połączyć ze sobą dwa główne jego elementy, czyli kadłubek z ekranem i nogę z ozdobną podstawą (wkładka ze szczotkowanego aluminium). Tutaj musimy skorzystać ze śrubokręta, bo producent wybrał sposób stałego montażu za pomocą czterech wkrętów.


Noga ma bardzo fajny system regulacji wysokości ekranu, wspomagany mechanizmem sprężynowym, co bardzo ułatwia jego obsługę za pomocą jednej ręki. Ładnie wykonana, naprawdę ozdobnie wyglądająca stopa, spoczywa na piankowych wkładkach, a całość obraca się bez większego oporu na specjalnym "wózku".Całość prezentuje się ładnie. Cienkie ramki okalające matrycę nadają monitorowi lekkości, a umieszczona na dole aluminiowa listwa cieszy oko. Ten projekt AOC nazwałbym najładniejszym w ofercie tej firmy, a może nawet nie tylko jej. To oczywiście kwestia gustu każdego z nas jednak myślę, że spodoba się większości z Was.


Oczywiście cienkie ramki to pewien zabieg wizualny, bo matryca ma tak naprawdę trochę większe "martwe" pole. Zobaczymy je pod światło, a już na pewno po włączeniu monitora.


W dolnym, prawym narożniku umieszczono diodę LED informującą nas o stanie pracy monitora (pomarańczowa - StsndBy / Niebieska - Power), a od spodu ramki mamy dostęp do przycisków sterowania Menu OSD.

Strona 1 z 3 123>>>