2007-12-05 21:16
Autor: Jolly Roger
35

Core 2 Duo vs 6 radiatorów

Strona 5 - ZEROtherm BTF80

ZEROtherm BTF80


Drugą propozycją firmy ZEROtherm jest model BTF80. Radiator ten zbudowany jest z 46 aluminiowych finów w kształcie motyla. W porównaniu do CF900 oznacza to wprawdzie rezygnację z miedzi, jednak większą korzyścią może się okazać dwukrotnie większa powierzchnia oddawania ciepła. Okazalsze gabaryty nie idą tu jednak w parze z wagą, która w tym przypadku wynosi tylko 458 g.


Wentylator 92mm, podłączony za pomocą 4-pinowej wtyczki, wsparty jest na plastikowym stelażu i wg producenta obraca się z prędkością od 750 do 2500 obrotów na minutę. Dla wszelkiej maści moderów i wielbicieli różnokolorowych katod interesującą informacją może być fakt, iż śmigiełko podczas pracy jest podświetlane czerwoną diodą.
Według producenta, w kwestii wydajności, BTF80 powinien zaprezentować się wręcz znakomicie. Ciepło wytworzone przez CPU jest przenoszone przez 4 rurki heat-pipe z ładnie wykończonej, dosyć gładkiej i wypolerowanej miedzianej podstawy na 46 listki, gdzie następnie jest rozpraszane przez wentylator mogący maksymalnie przepompować 43 stopy sześcienne powietrza. Czy rzeczywiście BTF80 okaże się tak wydajny jak twierdzi producent na powyższym wykresie? Nie omieszkam zweryfikować tych zapewnień.
Sam montaż nie nastręczył żadnych trudności. W pierwszym kroku przykręcamy śrubokrętem krzyżakowym metalową ramkę za pomocą 4 śrubek, a następnie, po posmarowaniu podstawy radiatora, można go zamocować przykręcając kolejne 4 śrubki do metalowej płytki umieszczonej pod płytą główną. Nie pozostaje nic innego podłączyć wentylator i złożyć całego peceta, aby móc się przekonać na co stać BTF80.


W kwestii dodatków nie ma żadnego zaskoczenia – producent dodał tylko niezbędne elementy zapewniające bezproblemowy montaż radiatora na platformach wyposażonych w gniazdo LGA775 oraz socket 754/939/AM2. Nie zabrakło też nieodłącznej instrukcji obsługi, która pomoże bezboleśnie przejść przez cały proces instalacji coolera.

Strona 5 z 10 <<<12345678910>>>