2014-11-03 16:07
Autor: Łukasz Wieczorek (djluke)
2

Edimax CV-7438nDM – ciekawy most WiFi N600 z AirPlay.

Strona 1 - Opakowanie i specyfikacja

Sieć bezprzewodową ma już w domu chyba każdy. Zwłaszcza w dobie wszechobecnych gadżetów mobilnych sieci WiFi rozwijają się intensywnie – coraz więcej urządzeń w każdym zakątku domu czy mieszkania musi mieć stały i nieprzerwany dostęp do internetu. Nadal jednak posiadamy urządzenia, których nie chcemy się jeszcze pozbywać, a które takowej łączności nie obsługują – mowa tutaj głównie o wszelkich urządzeniach segmentu audio-wideo jak telewizory, odtwarzacze BR czy amplitunery. Czy zatem niezbędne jest ciągnięcie kabli ethernetowych by podpiąć je do sieci? Ano nie jest – dzięki mostom sieciowym WiFi. Takie właśnie urządzenie chcemy Wam dziś przedstawić.

Edimax CV-7438nDM, bo o tym urządzeniu mowa, jest mostem sieci bezprzewodowej (WiFi bridge) N600 pracującym w dwóch pasmach – 2.4GHz i 5GHz. Umożliwia wpięcie urządzeń posiadających złącze Ethernet do istniejącej sieci WiFi. Dodatkową funkcjonalnością jest przesyłanie dźwięku bezpośrednio do głośników lub innego sprzętu audio z dowolnego niemal urządzenia za pośrednictwem sieci domowej.

Sprzęt dostajemy w dość dużym i solidnie wykonanym pudełku o ciekawej kolorystyce i wzornictwie. Od razu rzuca się w oczy nietuzinkowy wygląd urządzenia, mamy też opis podstawowych parametrów i funkcji oraz informację, iż produkt ten otrzymał prestiżową nagrodę d&i award na targach Computex 2013.
Na bocznej ściance producent umieścił skrócony opis urządzenia w 14 językach – w tym po polsku!


Na przeciwległej ściance pudełka widzimy dokładny opis samego urządzenia, jego konfiguracji oraz przykładowe zastosowanie. Wszystkim tym zajmiemy się w dalszej części artykułu.


Z boku pełna specyfikacja, możliwości, zawartość opakowania oraz wymagania sprzętowe.


W środku znajdziemy – prócz samego urządzenia o którym na następnej stronie – zestaw podstawowych akcesoriów: zasilacz USB wraz z przewodem microUSB, przewód ethernet, zestaw instrukcji w wersji papierowej i elektronicznej oraz „klucz dostępu” - kartonik w formie wizytówki z zawartymi nań danymi dostępowymi niezbędnymi do pierwotnej konfiguracji.

Strona 1 z 3 123>>>