2003-05-15 10:16
Autor: Stathis

Jak naprawić Cooler - Zrób to sam

Strona 1 - Naprawa Coolera

Poniższa "instrukcja" została przetłumaczona ze strony DarkVision.
Jeżeli macie jakieś stare coolery wydające dziwne dźwięki, lub zmniejszające swoje prędkości obrotowe to być może poniższe zdjęcia naprowadzą Was jak poradzić sobie z tym problemem i naprawić wiatraczek.

Uwaga: Nie ponosimy odpowiedzialności za nieudane próby.


Po pierwsze usuńcie naklejkę umieszczoną u góry wiatraczka - postarajcie się zrobić to tak, żeby później móc przykleić ją na swoje miejsce.Pod naklejką powinna znajdować się gumowa lub plastikowa zatyczka, którą również należy wyciągnąć jakimś niewielkim narzędziem (np. pincetą).Po uporaniu się z zatyczką zobaczycie uszczelkę, którą również wyciągacie (uważajcie, aby nie pogubić tych części).Teraz można już wyciągnąć "skrzydła" coolera z jego obudowy.
Kiedy wiatrak jest rozebrany wystarczy go naoliwić - jak na zamieszczonych dalej zdjęciach. Przydatny do tej czynności może być olej silnikowy - sugestia naszego czytelnika Chrisu (na zdjęciu nieco inny środek wykorzystany przez autorów).Pamiętajcie, aby nie przesadzić z ilością sprayu.
Do rozprowadzenia środka wewnątrz pierścienia wiatraka można wykorzystać kawałek papieru.W ostatnim etapie nakładamy skrzydła z powrotem na obudowę i smarujemy część widoczną na zdjęciu (dobrze jest zakręcić skrzydłem po tej czynności i dopiero później nałożyć uszczelkę i pozostałe części).

To wszystko, mam nadzieję, że powyższe instrukcje pomogą Wam uporać się z hałaśliwym wiatrakiem.

Źródło: http://www.dvhardware.net/modules.php?name=Sections&sop=viewarticle&artid=7

Strona 1 z 1 1