2019-11-30 22:34
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

NOCTUA chromax.black - Czarne jest piękne...

Strona 2 - Noctua NH-U12S chromax.black

Ponieważ potężny NH-D15 nie każdemu może się zmieścić w obudowie, przyjrzyjmy się zatem bardziej kompaktowemu systemowi chłodzenia w postaci modelu Noctua NH-U12S chromax.black. To również bliźniacza konstrukcja w porównaniu ze swoim "brązowym" braciszkiem, ale dominująca czerń może zmiękczyć nie jedno serce komputerowego maniaka wydajności.


Zanim jednak porównamy obie wersje, musimy dobrać się do opakowania NH-U12S. Na szczęście jest ono mniej skomplikowane, niż we flagowym modelu.


Po wyjęciu coolera z opakowania, jest on już gotowy do pracy. W komplecie dostajemy dodatkowe spinki dla opcjonalnego wentylatora, ale ten trzeba już zakupić we własnym zakresie. Tak wygląda brązowa wersja, a poniżej nasza "czarna pantera"...
Choć "wieża" Noctua NH-U12S chromax.black wygląda niepozornie, to jej aluminiowe finy rozpraszające energię, umieszczono aż na pięciu gazowych rurach HeatPipe o profilu U, co łącznie daje aż dziesięć końcówek odprowadzających za transport ciepła z procesora.
Za wentylację schładzacza odpowiada charakterystyczny wentylator NF-F12 PWN, który posiada skomplikowaną ramkę, uzbrojoną w dodatkowe lotki kierunkowe i specjalne nacięcia, "układające" strugi powietrza pompowanego przez wirnik. Ta technologia nazywa się Focused Flow i ma za zadanie kierowania strug powietrza jak najbliżej środka wentylatora, by zniwelować efekt martwego (słabo schłodzonego) pola pod silnikiem wirnika.Strona 2 z 5 <<<12345>>>