2018-03-14 14:16
Autor: Konrad "aY227" Jung
7

Northgard - Urokliwy RTS z ładnie ukrytymi problemami

Strona 1 - Wstęp

Wstęp


Trochę ponad rok temu Northgard zadebiutował na platformie Steam, jako gra z wczesnym dostępem. Ciekawe połączenie gier typu The Settlers, Banished czy też Cultures, podane w miłej dla oka grafice i oprawione kulturą Wikingów, z miejsca przyciągnęło uwagę graczy. Debiut generalnie należy zaliczyć do udanych, dobra sprzedaż i wiele pozytywnych recenzji od użytkowników. 7 marca twórcy zakończyli fazę early acces i ogłosili Northgard pełnoprawnym produktem. Czy pełna wersja faktycznie jest skończona i czy jest warta zakupu?

Zasady zabawy


Nie należy mylić Northarda z RTSami typu Age of Empires czy Warcraft... tu ani nie kontrolujemy dziesiątek jednostek, ani walka nie jest czymś co zajmuje nam najwięcej czasu. Gra polega na zajmowaniu kolejnych regionów mapy, przy jednoczesnej walce o przeżycie - taki trochę mniej skomplikowany survival-sim pokroju Banished, połączony z rozbudową włości przypominającą pierwsze części Settlersów.

Każdy kolejny skolonizowany region, pozwoli nam wybudować kolejne budynki, których produkcja zostanie użyta do skolonizowania kolejnych regionów. Proste.
Aby się zbyt szybko nie znudziło oddano nam do dyspozycji sześć klanów, które - trzeba przyznać - istotnie się od siebie różnią. Nie są oczywiście zupełnie inne i dzielą ze sobą większość budynków i jednostek, ale bonusy i specjalne możliwości sprawiają że trzeba jednak przybrać inną taktykę.

Strona 1 z 4 1234>>>