2005-09-30 15:14
Autor: MrRazoR
18

Płaskie klawiatury dla każdego

Strona 1 - Wstęp i SlimStar PRO

Wstęp
Klawiatura podobnie jak myszka to nieodłączna część każdego komputera. Więc ważne jest, żeby nie przysparzała nam kłopotów, ale raczej umilała spędzony czas, a nawet ułatwiała pracę, czy też zabawę. Moim celem jest jak najdokładniejsze przedstawienie dla Was trzech płaskich klawiatur firmy Genius, które mają nam uprzyjemniać czas poświęcony „blaszanej skrzynce”.
Na co dzień w domu używam zwykłej już prawie 3 letniej klawiatury za 20zł i nie miałem nigdy z nią problemów, więc byłem zadowolony, jednak jak to się mówi jeżeli raz zasmakujemy rozkoszy, będziemy chcieli do niej wrócić, tak jest i tym razem :).

SlimStar PRO
Jako pierwszy pod mój nóż (czy też brzytwę :)) podszedł model SlimStar PRO, czyli dosyć masywna płaska klawiatura z kilkoma dodatkowymi klawiszami multimedialnymi i portami USB. W pudełku oprócz samej klawiatury znalazłem, płytę ze sterownikami i oprogramowaniem, lakoniczną instrukcję w 12 językach (w tym polskim) oraz kartkę z notką na temat portów USB.Wygląd samego urządzenia jest estetyczny (połączenie w przewadze chropowatego, ze śliskim plastikiem) i utrzymany w ciemnej konwencji, plus srebrne klawisze funkcyjne budzi pozytywne odczucia. Jedyne zastrzeżenia można mieć co do sporych wymiarów i długości kabla który co prawda standardowo ma około 130cm, jednak dodatkowe 20cm z pewnością by nie zaszkodziło.


Pod spodem na dole znajdują się dwie gumowe nóżki zabezpieczające przed ślizganiem się po podłożu i na górze dwie wysuwane unoszące klawiaturę z poziomu do kąta nachylenia bardziej sprzyjającemu w pracy, a szczególnie pisaniu. Wadą tych ostatnich jest to, że są zbyt oporne na zmianę pozycji i jeżeli często to robimy, możemy mieć z tym pewien problem.Sama eksploatacja produktu nie budzi zastrzeżeń klawisze dzięki niskiemu skokowi wciska się szybko i sprawnie podwyższając naszą wydajność w stosunku do modeli z głębokim skokiem, chociaż przydała by się im nieco większa płynność. Ich rozmieszczenie jest standardowe jak w innych klawiaturach PCtowych, więc nie musimy nabywać nowych przyzwyczajeń (tylko przyciski w górnym rzędzie są nieco mniejsze).
Szczególnie mnie ucieszył brak klawiszy: Power, Sleep, Wake nad strzałkami które są zmorą niejednego użytkownika korzystającego z tanich klawiatur :).

Strona 1 z 7 12345...7>>>