2005-09-01 00:03
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
24

Siłacze ... 550W / 650W

Strona 3 - Uzbrojenie ...

Front zasilaczy jest niemal identyczny, jak u większości konkurencyjnych produktów. Mamy więc wentylator (tylko jeden !!!) o wymiarach 80 x 80mm, osłonięty czarnym grillem, gniazdo wtyku kabla zasilającego, oraz włącznik prądowy 0/I.


Tył urządzenia to w zasadzie gęsto perforowana otworami blacha, z wychodzącą wiązką przewodów. Za nią widać ogromne radiatory (to co Dr. Slawoy zawsze lubił) ...


Pojedynczy wentylator ma wychłodzić taką Moc ? Coś mi się wydaje że walka Lorda Slawoy'a z zakonem Akasa będzie rozchodzić się głośnym echem w całej przestrzeni (pokoju) ...
No ale ciągnijmy prezentację dalej ... Produkty tej klasy mocy, proponują Nam cztery linie +12V :Reszta linii (+3.3V i +5V) też na przyzwoitym poziomie. Dla modelu 550 W producent podał, że jest on w stanie wytrzymać chwilowe obciążenie wynoszące aż 630 Wat. Dla Akasy 650, wartość tą określono na 710 W.
Rycerski klan został bogato "uzbrojony" w wiązki przewodów, bo jest ich aż dziewięć, bogato zakończonych we wszelkiego rodzaju "wtyki" połączeniowe.


Jest tego, prawda ? Dlatego może zacznę omawiać po kolei ...
Tutaj mamy łącze zasilania płyty głównej 24 PIN, z możliwością odpięcia czterech PIN, gdy nie dysponujemy taką płytą. Tuż obok widać końcówkę 8 PIN do zasilania dodatkowego płyt serwerowych obsługujących platformy dla Intel Xeon lub AMD Opteron. W wcześniej pokazanych dodatkach, znajdziemy przejściówkę 4 PIN dla zasilania płyt zwykłych PC, którą dopina się do wspomnianego łącza 8 PIN (nie ma mowy o pomyłce przy podłączaniu redukcji, po prostu jest tylko jedna możliwość zapięcia zatrzasku).


Kolejnymi dwoma wiązkami, są wtyki 6 PIN, dumnie nazwane Dual PCI-Express. Jak łatwo się domyślić, służą do wspomagania prądowego urządzeń wpinanych w port PCIexpres.


Następne dwie "żyły", zakończone po dwa wtyki zasilania dysków SATA, lub napędów optycznych w nowym standardzie.


Na koniec zostały trzy wiązki końcówek Molex i zasilania stacji dyskietek (Fdd)


Molex'ów jest łącznie dziewięć (po trzy w wiązce) a kostek Fdd, dwie. Podobnie jak we wcześniej testowanych zasilaczach, wszystkie wiązki zostały spięte czarną siatką, a Molexy (Yestone) posiadają wygodne uchwyty do wyciągania ich z gniazd połączeniowych.Strona 3 z 6 <<<123456>>>