2011-02-27 23:43
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
6

Genius - Traveler T925 Laser & Traveler 900 Notebook

Strona 3 - Testy

Do prawidłowego działania obu Myszy Geniusa, w zupełności wystarczą sterowniki zawarte w systemach Windows, ale w modelu Traveler 925 Laser oprogramowanie zawarte na płytce CD pozwala na dokonanie zmian w funkcjach poszczególnych klawiszy. Aplikacja ta znana jest z innych modeli firmy Genius.




Laserowy sensor dobrze dział na podkładce Thermaltake Tai-Chi M2 i jej teflonowym podkładzie. Pierwszy z testujących programów Mouse Rate Checker potwierdził dobrą jakość i równomierność sygnału sensora.


Jednak bardziej złożona aplikacja A4tech USB Mouse Quality Testing, wykazuje małe zaniki sygnału (czarne "szpary" na białych wykresach sinusoidy). Niemniej przerwy te są zupełnie są to niewyczuwalne podczas pracy.


Co innego z modelem Traveler 900 Notebook, który na podkładce Tai-Chi miał pewne problemy. Podkładki tej używam na co dzień dość intensywnie, więc jej pole robocze noci lekkie ślady "wyszorowania", objawiające się nieco większym połyskiem na swojej matowej powierzchni. I właśnie tam optyka czerwonego maleństwa zupełnie głupiała. Świetnie pokazał to Mouse Rate Checker, kiedy sensor wjeżdżał na bardziej połyskliwe obszary i odczyt sygnału spadał niemal do zera...


Dla próby powtórzyłem test na podkładce z czarnego materiału i na spodniach (kolanie), gdzie wynik był niemal identyczny. Wszystkie dolegliwości zniknęły...


Podobnie pokazał program A4tech. Wierzchołki sinusoidy są często "załamane".


Dla porównania zobaczcie ja wygląda wzorowy sygnał myszy Logitech Performance Mouse MX wyposażonej w sensor Dark Field, absolutnie nieczuły na błyszczenie powierzchni podłoża.


Na pokrytych filią podkładkach lub bardziej błyszczących blatach biurek, mysz ta będzie miała spore problemy z dokładnością prowadzenia kursora. Na w pełni matowych powierzchniach, mysz pracuje pewnie i bez problemów.

Strona 3 z 4 <<<1234>>>