2010-10-01 20:43
Autor: Krzysztof Wołk (flick)
11

MSI WindTop AE2420 - Więcej mocy

Strona 2 - Wygląd

Dla tych, którzy obcowali już z wcześniejszymi modelami firmy MSI, nowy WindTop nie wniesie dużo nowego. Jak już wcześniej wspomniałem dostępny jest on w dwóch kolorach: czarnym oraz białym. Pierwszą rzeczą na jaką zwraca się uwagę to naprawdę duża waga urządzenia(Miałem problemu z kartonem) oraz jego rozmiar znacznie większy niż u konkurencji, przynajmniej jak chodzi o grubość komputera.



Przedni panel obudowy wykonany jest z błyszczącego materiału. Wokoło znajduje się także przezroczysta obwódka, która wygląda tak jakby jednocześnie była szybą od matrycy (być może jest). Przede wszystkim dla większości odbiorców ważne jest to, że komputer stanowi solidną konstrukcję, złożoną z materiałów wysokiej jakości. Wygląda jak prawdziwy high-end. Personalnie design uważam za całkiem udany i pasujący do większości nowoczesnych wnętrz. No i co najważniejsze jakość wykonania jest naprawdę wysoka. Pomimo, że sama matryca ma prawie 24", to dzięki odpowiedniej stylistyce obudowy wygląda na o wiele większą.



W całości dostrzegłem jedną w sumie poważną wadę lecz dotyczącą tylko wersji czarnej, mianowicie do jego powierzchni strasznie przywiera kurz i inne zabrudzenia. Wersja biała, którą tu testujemy jest wolna od tego problemu. Ani kurzu, ani odcisków palców na obudowie nie widać. Co więcej tworzywo jest śliskie i np. po zabrudzeniu choćby jedzeniem bez trudu doprowadzimy komputer do stu-procentowej czystości.



Tylna cześć komputera także reprezentuje się schludnie. znajduje się tutaj podpórka, w lewej górnej części otwory wentylacyjne, za którymi kryje się miedziany radiator. Ten model względem swego poprzednika posiada unowocześnioną podpórkę. Nie mówię to tylko o ciut innym mocowaniu i wyglądzie ale przede wszystkim o lepszym mechanizmie jej działania pozwalającym wygodniej regulować ustawienie matrycy.



Tuż pod nim mieści się zaślepka, za którą kryją się dwie pamięci RAM. W tym przypadku są to dwa moduły SO-DIMM DDR3 po 2GB każdy. Raczej nie będzie potrzeby ich wymiany, ale wygodna możliwość zawsze istnieje. Maksymalnie w teorii będzie można zamontować aż 16 GB pamięci ram pod warunkiem, że zdobędziemy dwie odpowiednio duże kości pamięci.



Nieopodal kierując się w lewą stronę, naszym oczom ukażą się liczne porty wyszczególnione na pierwszej stronie recenzji. Na szczególną uwagę natomiast zasługują wejścia (a nie wyjścia) HDMI oraz D-SUB. Umożliwiają one wykorzystanie komputera jako zwykłego monitora. Pozwala to np. na podłączenie laptopa, czy konsoli do gier.




Znajduje się tam także wejście antenowe w kolorze złotym. Wspominam o nim, ponieważ jest moim zdaniem dość nietypowe. W polskich realiach większość osób chciałaby podpiąć pod to wejście kablówkę, jednak obie wtyczki różnią się od siebie. Znajdują się tu także 4 porty USB 2.0.



Patrząc od przodu, z prawej strony komputera umiejscowione są przyciski do regulacji różnych parametrów oraz włącznik. Odpowiadająca każdemu przyciskowi funkcja została narysowana na przednim szklistym panelu, który jest podświetlany na kolor biały lub zielony. Podobnie jak i matryca panel jest dotykowy i bardzo czuły. Może to czasami być wadą gdy nie chcący muśniemy np. włącznik próbując wcisnąć guzik ECO (tak mi się przydarzyło). Tuż obok właśnie włącznika znajdziemy przycisk ECO, który przełącza komputer w tryb pracy ekonomicznej.



Efekt panelu jest tak naprawdę bardzo ładny i robi wrażenie w przyciemnionym pokoju. Dlatego też żałuję, że jedyne co uchwycił aparat to rozmyte źródła tego światła.



Po stronie przeciwnej umiejscowione zostały: uniwersalny czytnik kart pamięci, dwa dodatkowe porty USB oraz wysuwany napęd Blue-ray (napęd typu SLIM). No i jest jeszcze jedna nowość porty USB, a właściwie już USB 3.0. Testów samego portu nie przeprowadzałem, bo to mało istotne jednak faktycznie mogę potwierdzić, że urządzenia zgodne z tym standardem faktycznie ciut szybciej działają, jednak bez rewelacji (przynajmniej z moim HDD). Tylko dwa boczne porty są w wersji 3.0.



Komputer można zamocować na ścianie, jednakże większość użytkowników postawi go na biurku. Dzięki regulacji zintegrowanej podpórki można nieco ustawić kąty jego nachylenia pionowego matrycy. Może on wynosić 10-20 stopni.

Strona 2 z 7 <<<1234567>>>