2015-07-13 20:14
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

Mechaniczna precyzja - Ozone Strike PRO

Strona 1 - Wygląd 1

Pamiętacie dawniejsze czasy, kiedy każda klawiatura była mechaniczna, solidna, wykonana z szarego plastiku i ciężkiego metalu. Jej dźwięk pracy był niezapomniany, choć szybko zachwyciliśmy się znacznie lżejszymi i cichszymi konstrukcjami membranowymi. Kiedy marketing odkrył, że świat rozgrywek gamingowych jest niezłym chwytem napędzającym sprzedaż peryferyjnych akcesoriów komputerowych, wtedy nagle przypomniano sobie znów o mechanice... Choć nie bez powodów. Membranowe zawieszenia stale się rozwijały, ale ich wytrzymałość i precyzja działania z upływem czasu, nie zawsze spełniały oczekiwania namiętnie grających. W ferworze walki nie raz uda się nam porządnie wcisnąć, bądź nawet uderzyć w klawisze. Prócz samej wytrzymałości zawieszenia poszczególnych "kluczy", w prawdziwej "klawie" gamingowej nie może zabraknąć też takich udogodnień, jak programowalne makra, możliwość przypisania poszczególnych klawiszy do potrzeb wygodnej rozrywki czy choćby blokady przycisku Windows, który w najmniej odpowiednim momencie może nas wyrzucić z gry do pulpitu.
Dziś chciałbym przedstawić Wam ciekawą klawiaturę OZONE Strike Pro w wersji opartej na japońskich, "niebieskich" przełącznikach Cherry MX Blue (dostępne są jeszcze wersje Cherry MX black/red/brown), które różnią się między sobą wysokością skoku reakcji przełącznika, siły nacisku i poziomu hałasu. O kolorze użytego zawieszenia klawiszy, poinformuje nas opakowanie klawiatury, gdzie w odpowiedniej rubryce wklejony jest samoprzylepny krążek w stosownej barwie. Jak pracuje taki klawisz, możemy sobie wypróbować bez rozpakowywania kartonika, bo znalazło się w nim wycięcie w rejonie klawiszy kierunkowych.




Jak to już jest modne, sprzęt dla graczy zawsze musi polecać jakiś znany gracz e-sportu, więc w przypadku produktów OZONE jest to Koreańczyk o nicku Mata, czyli Cho Se-hyeong. Może to zabieg czysto marketingowy, jednak miło wiedzieć, że ktoś parający się na co dzień gamingową łupaniną, maił ten sprzęt w rękach.


W środku znajdziemy wyposażenie dodatkowe w postaci płyty CD z dokładną instrukcją obsługi, aplikacją pozwalającą programować klawiaturę do naszych potrzeb, zapasowy zestaw gumowych nóżek i firmową naklejkę z logo producenta.


Miłośnicy dużego Entera może nie będą zachwyceni, bo w klasycznym układzie QWERTY dostajemy tutaj "paseczek", ale klawisze są tak fajnie ułożone, że niemal same podchodzą pod palce. Osobiście nie przepadam za "wysokimi" klawiaturami, ale tutaj skok kluczy jest przyjemny i nie trzeba ich dociskać do końca, by zadziałały.






Spód klawiatury zaprojektowano tak, by pomagał zapanować nad kablem w materiałowym oplocie. Przewidziano dla niego trzy kanały, które pozwalają ułożyć go po środku lub bokach obudowy.



OZONE Strike Pro możemy nieco podnieść na składanych nóżkach, a o stabilny jego spoczynek zadbają miękkie, gumowe stopki (można je wymieniać na nowe z akcesoryjnego kompletu).

Strona 1 z 3 123>>>