2016-09-11 08:47
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Mionix NAOS 7000

Strona 2 - Wygląd 2

Mimo ergonomicznego projektu w modelu Mionix NAOS 7000 udało się zachować dość klasyczną formę wyglądu kadłubka. Po lewej stronie na boku zaprojektowano dwa przyciski przydatne przy przewijaniu stron Internetowych, a pod nimi specjalny występ pozwala "spocząć" kciukowi, kiedy go nie używamy.





Mimo że mysz nie należy do najmniejszych, to jest przyjemnie lekka (waga w stanie gotowym do pracy, to około 103 gramy). Dość dobrze leży w męskiej, nawet dość sporej dłoni.

NAOS 7000 posuwa się na czterech szerokich ślizgaczach, które powinny starczyć na dość długi okres intensywnych rozgrywek. Okienko sensora Avago ADNS 3310 otoczono ciekawą grafiką, choć zazwyczaj tej strony gryzonia nie będziemy oglądać zbyt często. No ale kiedy kupuje się nową mysz, zazwyczaj dokonujemy zakupu "oczami", więc taki zabieg stylistyczny może mieć sens.

Mysz po podłączeniu od razu jest gotowa do pracy, ale wszystkie swoje funkcje i zalety pokaże dopiero po ściągnięciu i zainstalowaniu aplikacji sterującej. Mimo braku obsługi języka polskiego, menu jest dość intuicyjne i użytkownik dość szybko powinien się połapać w przeznaczeniu dostępnych opcji ustawień. Pierwsza strona standardowo pozwala nam na zmiany przeznaczenia funkcji dla poszczególnych przycisków, wartości Polling Rate czy prędkości przewijania rolki scroll. Nasze makra i ustawienia można zapisywać w pięciu profilach.



Kolejna strona aplikacji odpowiada za ustawienia czułości DPI dla trzech programowalnych wartości (dostępne przyciskami). Co ważne dla posiadaczy dużych i długich monitorów (np. w proporcjach 21:9), możemy te wartości (co 50 DPI), ustawiać osobno dla osi X i Y. Co ciekawe dostaniemy tu też narzędzie do testowania podłoża pracy dla naszej myszy. W prostym skanowaniu sensorem, gryzoń robi pomiary i podaje wynik liczbowy (czym większy, tym lepszy) naszej podkładki lub blatu biurka. Mi na półmatowym stoliku wyszło zaledwie 10 punktów procentowych wydajności sensora...


... Za to na podkładce Thermaltake Tai-Chi M2 wynik podskoczył na 50 punkcików.

Kolejna zakładka pozwala zarządzać nam kolorami podświetlenia logo Mionixa na chwycie i rolki scrolla. Możemy je wyłączyć zupełnie, albo ustawić pulsowanie lub płynne przejścia przez całą gamę kolorów...


Próbki niektórych, dostępnych kolorów podświetlenia

W kolejnym oknie możemy skorzystać z rejestracji produktu albo ściągnięcia najnowszej wersji oprogramowania firmware. Jego zmiana jest prosta i odbywa się w "okienku" niezwykle prostym w obsłudze (miałem okazję wypróbować tą opcję, ściągając najnowszą wersję oprogramowania pokładowego - w czasie programowania migają scroll i logo).

Strona 2 z 3 <<<123>>>