2008-02-27 16:50
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
5

ASUS WL-500gP V2 z funkcją AiDisk

Obrazek ASUS WL-500gP V2 z funkcją AiDisk

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom użytkowników pragnących bez kłopotu udostępniać swoje pliki, ASUS przedstawił multifunkcjonalny, bezprzewodowy router WL-500gP V2. To wysokiej jakości urządzenie jest zgodne z systemem Windows Vista i posiada w swoim arsenale innowacyjne funkcje takie jak AiDisk ułatwiający udostępnianie plików, EZQos zarządzający dostępnym pasmem oraz przesyłanie mediów UPNP – dzięki temu jest doskonałym rozwiązaniem dla domu i biura. Najbardziej unikalną funkcją routera WL-500gP V2 jest AiDisk. Technologia ta łączy w sobie proste ustawienia serwera FTP z usługą ASUS DDNS pozwalając na dzielenie plików z przyjaciółmi nie zależnie od tego gdzie w danym momencie znajduje się użytkownik. (Dalej) ...



Dzięki możliwości wykorzystania dysków USB, użytkownik ma możliwość skonfigurowania prostego serwera FTP w domu, a do konfiguracji wymagane jest tylko utworzenie konta i podanie do niego hasła oraz wybór plików, które będziemy chcieli udostępnić. Dołączona skrócona instrukcja obsługi przeprowadzi nawet niedoświadczonego użytkownika przez wszystkie kroki konfiguracji AiDisk.

Funkcja ASUS DDNS pozwala użytkownikowi na rejestrację unikalnej nazwy komputera, dzięki temu serwer FTP będzie działał nawet, jeśli adres IP użytkownika będzie adresem dynamicznym. W chwili obecnej usługa ASUS DDNS jest zintegrowana w routerach takich jak WL-500gP V2 domyślnie, a użytkownicy mogą tworzyć własne serwery FTP nadając im proste adresy jak np. ftp://twojanazwa.asuscomm.com, bez konieczności pamiętania skomplikowanych adresów IP lub URL.

Do czego może posłużyć AiDisk?
AiDisk posiada wiele użytecznych funkcji pozwalających zaoszczędzić czas i wysiłek użytkownika. Po pierwsze WL-500gP V2 może być wykorzystany do przenoszenia danych zgromadzonych na zewnętrznych dyskach twardych na komputery przenośne lub komputery PC. Dzięki tej funkcji użytkownik będąc w kawiarni, hotelu lub podłączony do jakiegokolwiek innego punktu dostępowego może mieć cały czas dostęp do danych przechowywanych w domu. Wykorzystując AiDisk, można ściągać pliki na notebooka wpisując swój adres FTP i logując się do serwera. Do AiDisk można logować się nawet za pomocą przenośnych urządzeń PDA lub smartphonów podłączonych do Internetu.

Działając odwrotnie w prosty sposób możemy zarchiwizować ważne pliki na dysku domowym. Używając AiDisk dane takie jak zdjęcia, czy pliki muzyczne mogą być w prosty sposób przeniesione z notebooka, telefonu komórkowego lub innego komputera stacjonarnego na dysk podłączony do routera WL-500gP V2.

Ostatnią, ale równie ważna zaletą AiDisk jest współdzielenie plików przy zachowaniu minimalnego zużycia energii elektrycznej urządzenia pracującego 24h/dobę 7 dni w tygodniu. Dlatego przyjaciele i członkowie rodziny mogą korzystać z zasobów dysku domowego nie zależnie od czasu i miejsca w którym się znajdują.

Certyfikat ‘Works with Vista’
WL-500gP V2 otrzymał certyfikat zgodności “Works with Vista”, dając gwarancję szybkiego i stabilnego połączenia bezprzewodowego wymaganego w przypadku komunikacji VoIP, streamingu wideo, czy rozgrywek sieciowych. Konfigurację takich połączeń ułatwia w systemie Vista Centrum Seci i Udostępniania – dodatkowo WL-500gP V2 jest w pełni kompatybilny z konsolą Xbox Live pozwalając na szybkie ściągnie filmów i prowadzenie rozgrywek sieciowych.

Proste udostępnianie multimediów
Router WL-500gP V2 obsługuje protokół UPnP i automatycznie przeszukuje i rozpoznaje wszystkie cyfrowe odtwarzacze podłączone do sieci. Dzięki temu bezprzewodowy streaming multimediów nigdy nie był tak komfortowy. Kontrola przepustowości zapewnia zawsze doskonałą jakość transmisji, bez negatywnego wpływu na inne dane przesyłane w sieci.

EZQoS – przepustowość na żądanie
Router WL-500gP V2 potrafi także zarządzać priorytetami aplikacji wykorzystujących przepustowość łącza internetowego. Dzięki funkcji Bandwidth-on-Demand, użytkownik w prosty sposób może przypisać określone pasmo dla danej aplikacji (np. FTP, Gry, P2P) zgodnie z własnymi wymaganiami, dzieląc dostępną przepustowość w taki sposób, aby wszystkie programy działały płynne i bez żadnych konfliktów.







źródło: Info Prasowe / ASUS



Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.