Następca SR-2 od EVGA dla Sandy Bridge E

Co może być wydajniejsze od procesora Sandy Bridge E? Oczywiście dwa takie procesory zamontowane na odpowiedniej płycie. EVGA zaprezentowała wczoraj wyjątkową płytę, która ma równać się z SR-2. Póki co nie znamy jeszcze jej nazwy, za to wiemy, że dwa sockety LGA2011 gotowe będą na 4 lub 6 procesory z Intel Sandy Bridge E.
Płyta ta skierowana będzie do entuzjastów, którzy mają spory budżet i jednocześnie nie chcą rezygnować z wydajności (a najlepiej z podwójnej). Oprócz tego w tym „potworze” znajdziemy 12 banków pamięci DDR3, z czego osiem ustawionych jest jako główne (dual oraz quad channel), natomiast pozostałe 4 są pomocnicze.
Aby dostarczyć moc do płyty konieczne jest wykorzystanie dwóch 6 pinowych oraz dwóch 8 pinowych konektorów PCI-Express. Ale to nie koniec problemów z zasileniem płyty, gdyż siedem portów PCI-Express x16 umożliwia instalacje sporej liczby kart graficznych (obsługa SLI oraz CrossFireX).
Oprócz komponentów wymienionych wyżej w nowej płycie EVGA znajdziemy sześć portów SATA (2 x 6Gbps i 4 x 3Gbps), dwie karty sieciowe Gigabit Ethernet, 8 kanałową dźwiękówkę, diody LED do diagnostyki, moduł Bluetooth, cztery porty SAS oraz moduł EVBot.
Ceny nie zdradzono ale płyta ta dostępna będzie w sprzedaży już w listopadzie.