2014-01-08 21:26
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

Razer - koncept Project Christine

Obrazek Razer - koncept Project Christine

Firma Razer, światowy lider w produkcji urządzeń dedykowanych interaktywnej rozrywce oraz oprogramowania dla graczy, zaprezentowała Project Christine – koncept pierwszego tak modularnego komputera do gier na świecie. Komputery PC pozostają najbardziej otwartą platformą, jednakże przez setki technicznych detali, jedynie najbardziej oddani entuzjaści byli do tej pory skłonni w pełni wykorzystać możliwości budowy, personalizacji i aktualizacji, oferowane przez tradycyjne komputery gamingowe. Do tej pory idea prawdziwego „komputera osobistego” nie została w pełni rozwinięta. Od przeszło 30 lat, ta fenomenalna platforma cierpi na skutek olbrzymich nakładów wiedzy i pracy potrzebnych do określenia, które komponenty są optymalne, która część jest najważniejsza oraz jak poprawnie połączyć posiadane elementy. (Dalej)...



Nowy projekt Razera jest odpowiedzią na tę sytuację. Project Christine to rewolucyjny koncept, który całkowicie zmieni sposób, w jaki jest postrzegana budowa, personalizacja i aktualizacja nowoczesnego komputera PC. Dzięki niemu, nawet użytkownicy nieposiadający żadnej technicznej wiedzy będą w stanie samodzielnie złożyć potężny komputer o imponującej wydajności. Co więcej, kiedy na rynku pojawią się nowe atrakcyjne komponenty, użytkownik będzie mógł łatwo zaktualizować maszynę bez obaw o kompatybilność, czy o „pozostanie w tyle”.

Modularna konstrukcja Project Christine pozwala błyskawicznie skonfigurować własny komputer PC od podstaw, poprzez instalowanie i dodawanie modułów takich, jak CPU, GPU, pamięć operacyjna czy dyski. Dzięki architekturze PCI-Express wykrywanie nowych modułów odbędzie się automatycznie. Gdy do pracy czy gry potrzebne są nowe komponenty, wystarczy je podłączyć, lub zastąpić starsze moduły w momencie, gdy są przestarzałe. Co równie ciekawe, Project Christine pozwala działanie wielu systemów operacyjnych.

Konstrukcja Project Christine daje możliwość pełnej personalizacji oraz łatwość obsługi w stylu plug-and-play, eliminując tym samym konieczność wymiany całych jednostek centralnych. Moduły PCI-Espress mogą być dodawane w dowolnej konfiguracji, wliczając w to poczwórne SLI, wiele dysków SSD, łączenie dysków RAID, I/O czy nawet zasilaczy.
Każdy z modułów Project Christine jest samodzielny i posiada wbudowany system chłodzenia cieczą oraz jest wyciszony. Taka konstrukcja pozwala Razerowi fabrycznie podkręcać komponenty bez naruszania warunków gwarancji – w sposób cichy i całkowicie bezpieczny. System posiada także wbudowany ekran dotykowy LED, który pozwala łatwo monitorować pracę komputera oraz sterować jego działaniem.

Cechy produktu:
W pełni modularna konstrukcja
Architektura PCI-Express
Fabrycznie podkręcone komponenty
Samodzielne moduły z aktywnym chłodzeniem cieczą i wyciszoną konstrukcją
Obsługa quad-SLI
Kompatybilność z SSD + RAID 5 HDD
Dotykowy ekran LED



Razer - koncept Project Christine

Razer - koncept Project Christine

Razer - koncept Project Christine

Razer - koncept Project Christine

Razer - koncept Project Christine

źródło: Info Prasowe / RAZER



Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.