2012-10-26 15:42
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
8

Antec High Current PRO Platinum 1000W

Strona 2 - Wygląd 2

Od strony wylotu ciepłego powietrza również zasilacz Antec High Current PRO Platinum również wygląda jak najbardziej "normalnie", bo prócz siatki w kształcie plastra miodu, gniazda zasilania i włącznika I/0, nie ma tu innych cudów.


Z drugiej strony "Antka" jest już bardziej kolorowo. W oczy rzucają się jaskrawo czerwone gniazda dla okablowania zasilającego urządzenia w naszym komputerze. Mamy tam dokładnie oznaczone poszczególne linie, co może być pomocne przy staraniu się o w miarę równomierne obciążenie zasilacza. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest to, że główny kabel zasilający płytę główną (24-pin), jest również dopinany. Bardzo ułatwia to sam montaż zasilacza, jak i późniejsze układanie jego okablowania.




Po odkręceniu czterech wkrętów (co oczywiście skutkuje natychmiastową utratą 7-letniej gwarancji), możemy zobaczyć, co tam producent upchnął w środku. Dla firmy Antec zasilacze produkuje doskonale znana bardziej zaawansowanym użytkownikom komputerów fabryka
Delta Electronics. Muszę przyznać że od czasów recenzji zasilacza OCZ Elite Xtream 1000W (seria wycofana ze względu na dużą awaryjność), nie widziałem tyle elektroniki w jednej obudowie. Mało tego, użyte w niej elementy należą do jednych z najlepszych na rynku. Najlepszych i zarazem najdroższych, ale nie może to dziwić, bo osiągnięcie "Platynowego" standardu skuteczności, ma swoje wymagania.









Zwróciliście pewnie uwagę na to, że jak na zasilacz o mocy 1KW, mamy w środku zastanawiająco mało radiatorów do wychłodzenia takiej mocy. Otóż Antec High Current PRO Platinum korzysta z nieco odmiennych rozwiązań, niż standardowe końcówki mocy, posiadające spore straty termiczne, stąd potrzebne są do nich radiatory o dużej powierzchni oddawania ciepła. Tutaj mamy całą sieć prostowników i przetworników, konwertery LLC, a wszystko to stabilizowane przez kondensatory japońskiej firmy Nippon Chemi-Con, zachowujące swoje pełne właściwości nawet gdy osiągną temperaturę 105 stopni Celsjusza. Ale tak się raczej nie stanie bo zadba o to wspomniany już wentylator, również wyprodukowany przez zakłady Delta Electronics.

Strona 2 z 3 <<<123>>>