2008-09-03 16:28
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
25

ASUS - Day of Technology Jachranka 2008

Strona 2 - Prezentacje 1

Hotel Warszawianka to potężny kompleks budynków i skrzydeł, więc niełatwo się tam odnaleźć. Pierwsze co przyszło mi do głowy, to pamiętny film z Louis de Funès, gdzie z mapą szukali swojej kajuty. My prócz pokoju musieliśmy znaleźć sale konferencyjne, które zostały podzielone tematycznie. W pierwszej z nich nastąpiło oficjalne powitanie uczestników spotkania i przybliżenie marki ASUS. Mieliśmy przyjemność poznać osobiście pana Jeremina Hsieh, szefa polskiego oddziału Asusa (Country Manager Poland).


W tej części spotkania można było dowiedzieć się o aktualnej polityce rynkowej firmy, ich planach w polskiej ofercie platform PC i notebooków. Zwłaszcza w tej drugiej dziedzinie Asus widzi swój dalszy rozwój, gdzie w bardzo krótkim czasie zanotował duży wzrost udziałów. Dzięki dużemu wyborowi modeli, niebanalnemu wzornictwu, wysokiej jakości i atrakcyjnej, często bezkonkurencyjnej cenie, Asus szybko dołączył do czołówki producentów, którzy sprzedają najwięcej notebooków w Polsce.



Badania rynku pokazały spory potencjał, jaki tworzy Polska dla firm komputerowych. Zaprezentowane dane ukazały przepaść w ilości komputerów w gospodarstwie domowym. Kiedy w USA, Niemczech, Holandii i Szwecji dwa komputery w domu posiada około 50 procent społeczeństwa, to u nas ten procent sięga zaledwie 10 promili. Dla porównania w USA i Szwecji, 10 procent gospodarstw domowych ma cztery komputery w swoim domostwie. Tam chyba nikt się nie kłóci o dostęp do netu ...


Asus zaprosił na prelekcję przedstawiciela firmy Intel, który zaznajomił nas z nowinkami technicznymi, zwłaszcza dotyczącymi nowoczesnych komputerów mobilnych. O innowacjach mobilnej platformy Centrino 2 (Montevina), mogliśmy przekonać się podczas dalszych prezentacji w sali notebooków.


Podzieleni na grupy, dostaliśmy przewodnika, dzięki któremu nie poginęliśmy w hotelowych zakamarkach. Pierwszą prezentacją dla prasy, były urządzenia ultramobilne, jak netbooki Eee i smartfony, z których Asus jest wybitnie dumny. Mieliśmy okazję wypróbować maleństwa Eee z serii 900 i 1000, wyposażone w dyski SSD (Solid State Disc) i zwykłe HDD i wyświetlacze 8 i 10 cali. Asus wprowadził do ich zasilania baterie sześcio-komorowe, co przedłużyło możliwość pracy na netbooku Eee do ponad pięciu godzin. W podróży to bardzo pożądany parametr. Prócz tego ich przenoszenie to czysta przyjemność, Wystarczy spojrzeć na zdjęcie pracującego Eee, który waży 960 gramów.







Inną dziedziną mobilnej elektroniki Asusa są smarfony, czyli telefony komórkowe często zastępujące w podróży notebooki. Jednym z nich jest model M930, dysponujący imponującymi możliwościami zarządzania danymi. Znajdziemy w nim klawiaturę QWERTY, wewnętrzny, panoramiczny ekran (WQVGA 400x240), umożliwiający odczytywanie plików Word, Excel czy PDF, wspierający technologie HSDPA 3.5G, WiFi 802.11 b+g czy Bluetootch 2.0.





Z całej ekspozycji bardzo ciekawym telefonem był też model P320, który z kolei mi bardzo przypadł do gustu. To urządzenie wyróżnia się dotykowym wyświetlaczem i wbudowanym systemem GPS. W komplecie otrzymamy akcesoria do zasilania samochodowego (ładowarka, uchwyt), co zamieni nam ten ładnie zaprojektowany telefonik w pełni funkcjonalne urządzenie namiarowe.








Ostatnim z prezentowanych urządzeń był "mocarny", coć może skromniej się prezentujący model P750. Ta maszyna ma ogromne możliwości, a spamiętanie wszystkich możliwych funkcji, jakie oferuje, graniczy z cudem.





Strona 2 z 4 <<<1234>>>