2011-04-07 19:03
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
13

Cyclone Cage CR707 & Cortez CR606

Strona 5 - Podsumowanie

Czy obudowy Cyclone przypadły Wam do gustu?. Jak mówi przysłowie, o gustach się nie dyskutuje, bo jest to indywidualna sprawa każdego z nas, więc nie będę oceniał wyglądu modeli Cage Pure Black CR707 i Cortez Pure Black CR606. Natomiast mogę trochę powiedzieć o ich budowie i wyposażeniu.



Zacznę zatem od CR707, które polecane jest dla graczy i overclockerów. Trzeba przyznać, że model ten przemyślano pod względem przewietrzania jego wnętrza i nie grozi nam raczej (przy opcjonalnym wykorzystaniu wentylatorów), ich przegrzanie. Modne, czarne wnętrze pochłonie karty graficzne o długości nawet 41 cm (przy zdemontowaniu środkowego stojaka HDD), a system kanałów do prowadzenia kabli ułatwi panowanie nad nimi.
Niestety przez zastosowanie cienkiej blachy, nie otrzymamy dużej sztywności obudowy, jednak jeśli nie przemieszczamy się zbyt często na Lan-Party z naszym komputerem, nie musimy się zbytnio tym przejmować przy stacjonarnym usytuowaniu PC pod biurkiem. W zasadzie próby z opukaniem konstrukcji nie wywoływały jakiś denerwujących dźwięków (brzęczenia), więc można mieć nadzieję, iż ruszająca płyta w napęcie DVD nie spowoduje uruchomienia lawiny "dzwonkowych" dźwięków.
Większy minus przynajmniej dla mnie, to brak filtrów przeciwpyłowych w dolnych otworach wentylacyjnych, bo jako posiadacz obudowy w nie wyposażonych, wiem ile gromadzą kurzu z podłogi, który niechybnie w tym wypadku trafi do wnętrza komputera. Drugi minusik, to całkowicie plastikowe nóżki, które nie tłumią żadnych wibracji ani podłoża, ani pracującego komputera, a dwa że powodują ryzy i zgrzyty na powierzchni podłogi lub biurka. Widać że producent starał się oszczędzać, gdzie tylko się dało, jednak zaowocowało to dość ciekawą ceną, która w sklepie Proline.pl wynosi 179 PLN. Myślę że to dobra cena za produkt, który w jakości wykonania bardzo kojarzył mi się z wcześniej testowanymi obudowami rodzimego producenta SilentiumPC (LINK / LINK) i wcale nie zdziwiłbym się, gdyby były produkowane przez tą samą fabrykę w chinach, a jest od nich wyraźnie tańszy. Warto również nadmienić, że producent daje nam aż pięć lat gwarancji na obie obudowy.


Cortez Pure Black CR606 prócz drobnych szczegółów konstrukcyjnych i mniejszej ilości otworów wentylacyjnych, bardzo przypomina "wyższy" model. Oczywiście nie umieścimy w nim już karty graficznej przekraczającej 28cm, ale dla większości użytkowników korzystających z komputera do pracy, multimediów, filmów i na końcu do gier, wystarczy ona zupełnie. Jej mankamenty są podobne jak u CR707, czyli cienkie blachy, plastikowe nóżki i brak filtra w dolnym otworze wentylacyjnym, ale za to otrzymamy go w całym przednim panelu. Model ten oferuje nam sporo opcjonalnych miejsc na wentylatory, czego nie zawsze dają nam konkurencyjne produkty. Ale najlepsze jest to, że cena Cortez Pure Black CR606 jest jeszcze niższa i wynosi dokładnie 169 PLN
Bardziej majętni użytkownicy zapewne nie spojrzą nawet w stronę obudów Cyclone, ale jeśli nie masz zbyt dużych funduszy na budowę nowego komputera, albo Twoja maszyna gotuje się w sosie własnym przez brak dobrej wentylacji, to naprawdę polecam jeden z prezentowanych dziś produktów. Mi najbardziej przypadł do gustu z tej dwójki model Cage CR707, więc przyznam mu odznaczenie za dobry stosunek ceny do jakości i oferowanych możliwości. Choć nie jest doskonały, to jednak daje nam dość sporo za swoją cenę. Życie to kompromis, a wy tym przypadku powiedzenie coś za coś, nie oznacza skrajności w oszczędzaniu. Zresztą pięć lat gwarancji też o czymś może świadczyć, więc rozpaść się nam nie powinna w trakcie użytkowania.




Cyclone Pure Black Cage CR707
ZALETY:
- duża ilość miejsc na wentylatory
- przewiewny front ze stalowej siatki z filtrem przeciwpyłowym
- możliwość montażu długich kart graficznych (do 41cm)
- modne, czarne wnętrze
- okno montażowe w tacy płyty głównej
- kanały do prowadzenia okablowania płyty i podzespołów
- dobry stosunek ceny do jakości i możliwości

WADY:
- dość niska sztywność konstrukcji, szczególnie bocznych pokryw (cienka blacha)
- brak filtrów przeciwpyłowych w dolnych otworach wentylacyjnych
- twarde plastikowe nóżki (kołki), bez elementów absorbujących drgania
- brak portu USB 3.0


Cyclone Pure Black Cortez CR606
ZALETY:
- sporo miejsca na opcjonalne wentylatory
- przewiewny front ze stalowej siatki z filtrem przeciwpyłowym
- modne, czarne wnętrze
- okno montażowe w tacy płyty głównej
- kanały do prowadzenia okablowania płyty i podzespołów
- świetny stosunek ceny do jakości i możliwości

WADY:
- dość niska sztywność konstrukcji, szczególnie bocznych pokryw (cienka blacha)
- brak filtra przeciwpyłowego w dolnych otworze wentylacyjnym
- twarde plastikowe nóżki (kołki), bez elementów absorbujących drgania
- brak możliwości wstawienia karty dłuższej, niż 28cm
- brak portu USB 3.0

Podziękowania dla firmy Proline.pl, za udostępnienie sprzętu do testów.

Sponsorami platformy testowej są firmy:

Strona 5 z 5 <<<12345