2009-09-07 13:41
Autor: Mirosław Langer (lami)
15

3x Gigabyte Socket AM2+ AM3 Ready

Strona 8 - Wnioski końcowe - podsumowanie

Nim zacznę podsumowanie chcę jeszcze napisać o dodatkach dołączonych przez producenta pozwalających na uzyskanie lepszej wydajności. Żadną tajemnica nie stanowi fakt że firma Gigabyte dla swoich produktów dołącza program EasyTune5 za pomocą, którego można dokonać z poziomu Windows podkręcania parametrów pracy podzespołów. Kolejny dodatek to szybka aktualizacja i wyszukiwanie Bios z poziomu systemu oraz możliwość podglądu FACE WIZARD.



Obecnie Bios jak widać staje się coraz bardziej dostępny dla przeciętnego zjadacza chleba odsłaniając swoje tajemnice, firma Gigabyte wydatnie nam to ułatwiła i konsekwentnie stara się zdjąć otoczkę tajemniczości oraz niedostępności ciążące na tej aplikacji. Programy oferowane przez Gigabyte jako dodatek czyli FACE WIZARD oraz standard wyposażenia w postaci Dual Bios bardzo skutecznie walczą ze stereotypem tajemniczości i niedostępności aplikacji Bios. Dostępność do zaawansowanych funkcji regulujących pracę podzespołów umiejscowionych na płycie głównej oraz łatwość podnoszenia parametrów decydujących o wydajności systemu czy dublowanie chipów to zapewne udany zabieg marketingowy, który z powodzeniem jest wykorzystywany przez użytkowników. Takie zabiegi stosowane przez Gigabyte nie tylko poprawiają nasze bezpieczeństwo i poczucie panowania nad sprzętem ale przede wszystkim przynosi firmie wielu nowych klientów oraz wiernych i zagorzałych fanów. Ta strategia sprawdza się gdyż firma co roku powiększa swój udział w rynku.
Jeszcze kilka słów o możliwościach układów Audio testowanych płyty obsługiwane były przez Realtek Audio HD 8211CL , który spisywał się poprawnie odwzorowując ścieżkę dźwiękową bez większych zakłóceń. Oczywiście koneserów posiadających zbliżony słuch do naszego mistrza Pendereckiego skieruję do artykułu kolegi Kobex-a poświęconego układom dźwiękowym najnowszej generacji nie będących standardowym wyposażeniem płyt głównych komputera.




Podsumowując wyniki trzech testowanych płyty muszę podkreślić iż mamy do czynienia z trzema odmiennymi konstrukcjami każda z tych płyt posiada swoją indywidualną charakterystykę. Produkty te skierowane są do odmiennych grup klientów, zapewne M61PME-S2P znajdzie nabywców wśród zwolenników ekonomicznych i tanich rozwiązań chcących zbudować swój komputer z przeznaczeniem do surfowania po sieci czy edycji dokumentów. Na przeciwległym biegunie odnajdziemy płytę MA790X-UD4, która to pozbawiona zintegrowanego układu graficznego umiejscawia się w odmiennym segmencie skierowanym głównie do klientów szukających konstrukcji pozwalających zbudować wydajną platformę, która pozwali na podjęcie wyzwań stawianych przez najbardziej wymagające aplikacje. Pośrodku tych dwóch umiejscowimy płytę M85M-US2H, która z powodzeniem może pretendować do miana centrum rozrywek domowego ogniska, pozwalając na eksplorację światowej sieci internetowej ale również na udźwignięcie obciążeń jakie można wydobyć opierając gry na najnowszych silnikach graficznych.
Konkludując całą recenzję można z całą pewnością powiedzieć iż firma Gigabyte zafundowała nam przekrój produktów przeznaczonych dla masowego użytkownika, poszukującego niedrogich produktów pozwalających w razie konieczności na rozbudowę naszego komputera bez konieczności wymiany całej platformy. Oczywiście mam świadomość iż obecnie płyty pod pamięci DDR2 będą ustępować pola DDR3 i jest to proces nieuchronny gdyż już dochodzą sygnały iż ceny DDR3 zrównały się z DDR2 co jest wyraźnym sygnałem końca epoki tych kości.
Czas przyszedł na laury i jeżeli w tym momencie mam wyróżnić którąkolwiek z płyt to przyznam, jest to zadanie karkołomne oraz ryzykowne. Jednak muszę przyznać iż niezwykłymi walorami wykazała się płyta M85M-US2H pozwalając cieszyć się dobrą wydajnością chipsetu przy możliwościach rozbudowy o najnowszy cztero-rdzeniowy procesor AMD i kartę graficzną z serii 48XX przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.
Tym samym naszą rekomendację mogę z czystym sumieniem przyznać płycie M85M-US2H.



M85M-US2H cena około 240 PLN
Plusy:
• Wysoka wydajność
• Możliwości OC
• Niska cena
• Stabilna praca
Minusy:
• Wysoka temperatura radiatora chłodzącego chip GPU

MA790X-UD4 cena około 360 PLN
Plusy:
• Dobra wydajność
• Wysokie możliwości OC
• Solidne chłodzenie chipsetu
• CrossFireX
Minusy:
• Brak możliwości X3@X4

Gigabyt M61PME-S2P cena około 160 zł
Plusy:
• Atrakcyjna cena
• Możliwości OC GPU i CPU
Minusy:
• Słaby układ GPU
• Wysoka temperatura radiatora chłodzącego chip GPU


Z wypożyczenie Sprzętu do testów dziękuje firmie i GIGABYTE .

Strona 8 z 8 <<<1...45678